4.45. Joanne Harris ,,Mėlynakis berniukas“


melynakis-berniukas-1Joanne Harris- viena mylimiausių mano rašytojų. ,,Mėlynakį berniuką“ pradėjau skaityti turėdama šiokių tokių abejonių, kadangi buvau radusi nemažai ganėtinai neigiamų atsiliepimų. Dabar, kai jau užverčiau paskutinį puslapį, manyčiau, kad ši knyga turėtų patikti tiems, kas su malonumu perskaitė kitą šios autorės knygą – ,,Džentelmenai ir žaidėjai“, kadangi jos abi panašios savo istorijos painumu ir netikėtais posūkiais. Tuos, kurie yra susipažinę tik su autorės maisto trilogija (,,Šokoladas“ (bei jo tęsiniai), ,,Penki ketvirčiai apelsino“, ,,Gervuogių vynas“), galiu tik perspėti, kad nusiteiktumėte visai kitokiam romanui.

M. B. − keturiasdešimt dvejų ligoninės darbininkas – vis dar gyvena po vienu stogu su mamyte Jorkšyro kaime. Visuomeninis jo gyvenimas virte verda internete, svetainėje, kurią pats sukūrė, vaikinaiblogiečiaijėga. Čia jis tyko Albertinos, čia rezga tamsias žudymų, ypač savo motinos, dėliones ir čia skleidžiasi kankinamų herojaus santykių istorija, išsikeroja brolių kraujo kerštas. Lašas po lašo kapsi nuodinga tiesa, slypinti yrančios pakrikusios šeimos šerdyje.

Pradžioje ėjosi lėtokai. Pasakojimas įtraukė ne nuo pat pradžių, perskaičiusi 100 puslapių dar taip ir nesuvokiau, patinka man romanas, ar ne. Tačiau minties mesti tikrai neturėjau, tad po truputį yriausi tolyn. Su kiekvienu puslapiu kyla vis daugiau klausimų, į kuriuos atsakoma po truputį, bet reikia viskuo tikėti atsargiai, nes bet kuriuo momentų gali išaiškėti, kad tai, kuo jau visiškai patikėjai, yra absoliuti neteisybė. Riba tarp fantazijų ir realybės išnykusi ir neįmanoma pasitikėti net tais įrašais, kurie yra ribotos peržiūros (t.y. skirti vien tik įrašo autoriui). Kai pagaliau įsivažiavau, sunku būdavo atsitraukti, nes taip ir norėdavosi perskaityti dar vieną skyrelį ir sužinoti ką nors naujo apie M.B. praeitį ar dabartį ir tai, kaip jis susijęs su Albertina ir galop, kas ji tokia yra? Viskas rutuliojasi pamažu, pateikiama daug užuominų, kurios galvoje sukelia kuo tikriausią painiavą, o viską tik dar labiau pablogina (gerąja šio žodžio prasme), kai pagr. veikėjas savo įraše paskelbia tai, kas visiškai prieštarauja neseniai parašytam tekstui.

Knyga priklauso ,,mažumai“, kadangi joje teigiamų veikėjų, rodos, net ir nėra. Pagr. veikėjui antipatiją pajaučiau kone nuo pat pradžių, tačiau tai skaityti netrukdė. Visgi, iki pat pabaigos aš taip ir nesugebėjau sau įteigti, kad jis jau įkopęs į penktą dešimtį vyras, nes visuomet atrodė kaip vaikas, na, daugiausiai -niolikinis. Kurį laiką galvojau, kad dėl to kalta autorė, kad ji nesugebėjo tinkamai perteikti suaugusio vyro minčių, tačiau dabar galvoju, kad galbūt ir buvo jos toks tikslas aprašant M.B. : parodyti, kaip galima užsilikti vaiko kailyje nepaisant fizinės išvaizdos? Jo mama- dar vienas ryškiai atskleistas charakteris, taip pat, neleidžiantis nė trupučio  jos gailėtis ar pateisinti.

Patinka man tokios supainiotos knygos: vienoje vietoje net grįžau kiek atgal ir perskaičiau porą jau kartą skaitytų skyrelių, kad suvokčiau, ar gerai supratau. Paskutiniai taškai ant i sudėliojami tik tuomet, kai vis labiau buvo artėjama pabaigos link, na, o patys paskutiniai įvykiai- pabaiga- viską aprišo taip, kad tiesiog nelieka pasakyti nieko kito, tik tiek, kad tai išties įdomi knyga.

Jei kalbėti apie minusus, tai labiausiai nepatiko tai, kad dainų pavadinimai išversti į lietuvių kalbą. Manau, būtų buvę daug geriau, jei juos taip ir būtų palikę originalo kalba.

Rekomenduoju.

Dabar belieka svajoti, kad kada nors į rankas pateks ,,Persikai ponui klebonui“.

 

 

Reklama

3 mintys apie “4.45. Joanne Harris ,,Mėlynakis berniukas“

  1. Kažkada šią knygą irgi į rankas buvau paėmus, bet taip ir nepradėjau skaityti. O “Peaches for Monsieur le Curé“ tikrai siūlau perskaityti. Daug gražių paralelių su “Šokoladu“, jei patiko pastarasis, o jei dar ir “Ledinukų batelius“ teko skaityti, tuomet nėra ko laukti 🙂

    • ,,Šokoladas“ ir ,,Ledinukų bateliai“ priskirtos prie geriausių, kurias man teko skaityti, taigi, ,Persikai…“ labai trokštama knyga, bet biblioteka dar jos neturi. O kito būdo ją perskaityti neturiu…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.