4.37. Kevin Brooks ,,Mirusiųjų kelias“


i4lobo401Pamenu, kai prieš kokius penkerius metus visos mano mintys sukosi apie šio autoriaus ,,Luką“- ši knyga iki dabar išliko įrašyta prie mano geriausių kada nors skaitytų. Tuo tarpu ne viena draugė karštai aptarinėdavo ,,Kendę“, nepastebėtos neliko ir kitos jo knygos: ,,Būtybė“, ,,Martynas Pigas“. Taigi, galiu tvirtai sakyti, kad paauglystėje tai buvo vienas skaitomiausių autorių. Todėl matyt ir neatsilaikiau pamačiusi šią jo knygą.

Vieną siaubingai audringą naktį pagrobiama, išprievartaujama ir žiauriai nužudoma devyniolikmetė. Praėjus trims dienoms  du jaunesni jos broliai išsiruošia ieškoti žudiko. Septyniolikmetis Koulas – tamsiaakis keršto demonas, jam nerūpi, gyvens jis ar mirs. Ir keturiolikmetis Rubenas – santūrus vaikinas, kartais patiriantis nepaaiškinamus ir nekontroliuojamus pojūčius .Tai pasakojimas apie brolių kelionę iš namų, esančių Londono metalo laužo aikštelėje, į  nuošalias, pamėkliškas Devono viržynes, kur jie tikisi ir baiminasi sužinoti visą tiesą apie sesers mirtį.

Kevin Brooks niekuomet neparodo laimingų žmonių, jis žengia gilyn, į pačius tamsiausius žmonių išgyvenimus. Gyvenimas nėra lengvas, tad jo veikėjai sunkiai kabinasi į viršų. Koulas trokšta surasti žudiką: ,,oficialioji“ priežastis- tam, kad būtų galima atsiimti seserį ir tinkamai palaidoti, o užslėptoji, nors ir Rubeno gerai nuspėjama- atkeršyti. Tačiau aplinkiniai jiems visiškai negelbėja, tik ragina grįžti ten, iš kur atvyko, o jų veidai slepia paslaptį, kurią visi nori nusinešti į kapus. Tačiau broliai niekad negalėjo pasigirti gyvenantys ramų gyvenimą, todėl jie stiprūs ir nepasiduodantys, ypač Koulas.

Ir viskas lyg ir būtų neblogai, bet man nebuvo prie širdies Rubeno sugebėjimas įsijausti į kitų kūną, matyti tai, kas įvyks ateity ar jau buvo praeity- aiškiaregiškumas man čia buvo absoliučiai nereikalingas, nors jo pagalba viskas aiškėjo greičiau ir užpildė galimas spragas. Na, ir be abejo, visa tai kai kuriems skaitytojams kaip tik labai patiks ir romanas pasirodys mistiškesnis. Kažkiek nepatiko man ir finalas, norėjosi kitokio pateikimo, o gal net ir apskritai kitokios baigties.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.