4.30. Karin Slaughter ,,Širdies randai“


cdb_Sirdies-randai_p1Tai antroji ,,Aklumo“ dalis. Pirmajai negailėjau gerų žodžių, lygiai taip aprašinėdama antrąją dalį nežadu pritrūkti pagiriamųjų žodžių.

Jungtinių Valstijų pietuose, nedideliame Hartsdeilo miestelyje, nuo seno įprasta skirti pasimatymus čiuožykloje, tačiau tą popietę, kai, susiginčijus paaugliams ir driokstelėjus šūviams, žūva mergina, teismo medicinos ekspertė Sara Linton nejučia tampa šios tragedijos dalyve. Prasidėjus tyrimui, paaiškėja, kad tai, kas iš pradžių atrodė vien kraupi nelaimė, nusinešusi merginos gyvybę, apima platesnius bendruomenės sluoksnius. Atlikus tyrimą, iškyla aikštėn po šventumo skraiste slepiami nusikaltimai. Policijos viršininkui Džefriui ir jo buvusiai žmonai Sarai pavyksta priartėti prie nuskriaustųjų – vos pasaulį pradėjusių pažinti paauglių.

Šios knygos ,,taupyti“ net nėra įmanoma, nes puslapiai verčiasi žvėriškai greitai- tiesiog nepastebėdavau, kaip koks šimtas puslapių ir būdavo perskaitytas. Kaip ir pirmoje knygoje, taip ir šioje negailima žiaurių, šlykščių detalių. Patiko tai, kad neapsiribojama tik vienu nusikaltimu: viskas persipynę taip, kad vietomis atrodė, kad nauji faktai niekuomet taip ir nesibaigs, ką jau kalbėti apie tai, jog tai, kas pradžioje atrodė svarbiausia, po to nugrimzdo į antrąjį planą, nes daug svarbiau ėmė atrodyti kiti niuansai. Ne kartą atrodė, kad jau tuoj viskas išaiškės, tačiau tuomet paaiškėdavo naujas faktas, kuris viską tik dar labiau sukomplikuodavo. Su kiekvienu puslapiu ne tik kyla vis daugiau klausimų, tačiau ir po truputį mėtomi atsakymai į anksčiau kilusius, todėl galvoje pamažu dėliojasi visas paveikslas, tačiau taip ir neaišku, kuo viskas užsibaigs. Nusikaltėliai išaiškinami ne pačioje pabaigoje, o daug anksčiau, tačiau tai- ne pabaiga, nes, nors jie išaiškinami, viską sudėti į savo vietas pakankamai sudėtinga, nes klausimų tiesiog per daug. Ir smagu, kad autorė pakankamai logiškai viską aiškino (nes prisikabinti prie nieko nesinorėjo).

Kalbant apie pagr. veikėjus, tai daug dėmesio skiriama ne tik medicinos ekspertei Sarai, policijos viršininkui Džefriui, bet ir tyrėjai Lenai, kuri svarbi buvo ir pirmojoje knygoje. Šalia visos situacijos aiškinimosi, vyksta sudėtingas Lenos grįžimas į savas vėžes, koks buvo iki baisiojo įvykio. Jos vidiniai išgyvenimai- svarbi šio romano dalis. Labai tikiuosi, kad ir toliau ji užims nemažą vietą nusikaltimų sprendime, nes man ji įdomi. Džefris ir Sara- taip pat sprendžia savo problemas, kurios atrodo emociškai sunkios, be abejo, romantikos taip pat yra, nors nedaug. Ir gerai, nes kai toks puikus detektyvas, visokių lyrinių nukrypimų nė ir nesinori.

Kam patiko pirmoji, griebkit ir antrąją. O šiaip jau rekomenduoju ir nekantrauju gauti trečiąją serijos knygą.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s