4.28. George R.R. Martin ,,Sostų žaidimas. Ciklo ,,Ledo ir ugnies daina“ 1 knyga“


show„Žiema artėja…“ – rūstūs, negandas pranašaujantys žodžiai, įrašyti Edardo Starko, Vinterfelo lordo ir Šiaurės sergėtojo šeimos herbe. Septynios karalystės, prieš tris šimtus metų krauju ir ugnimi suvienytos drakonų karaliaus Eigono Užkariautojo, išgyvena apgaulingos ramybės laikus. Drakonai mirė, o kartu su jais sunyko ir galinga ilgamečių karalių Targeirinų giminė. Dabar Geležinį sostą – Septynių karalysčių valdžios simbolį –užgrobęs karalius Robertas Barateonas. Ir jis atvyksta į Vinterfelą prašyti Edardo Starko, vaikystės draugo ir maišto kovų bendražygio, tapti karaliaus patarėju.

Šioje knygoje yra visko ganėtinai nemažai. Be abejo, daugelį suvilioja fantastinės detalės, ir jų yra tikrai nemažai (nors pats aprašomas pasaulis jau yra fantastinis), bet dažniausiai jų net nesijaučia, priėmiau viską kaip savaime suprantamus dalykus ir tik karts nuo karto sudomindavo pasirodę tam tikri padarai. Nes visumoje, veikėjai elgiasi, mąsto ir jaučia visai panašiai kaip ir mes, jie myli, kerštauja, kovoja dėl valdžios, liūdi ir juokiasi, vieni- pernelyg naivūs, kiti- drąsūs, treti- maištaujantys, dar kiti- dviveidžiai, tad sutikti galima pačių įvairiausių žmonių. Ir todėl toji fantastika ir lieka nuošalyje, nes visą dėmesį patraukia personažų tarpusavio bendravimas bei įvairūs siužetiniai vingiai, tad atrodo net, lyg skaityčiau tiesiog ankstesnių laikų istoriją. Įdomus kuriamas pasaulis, kovos, kaip galima suvokti, bus vėlesnėse dalyse, o kol kas leidžiama susipažinti su visais veikėjais (kurių tikrai nemažai ir vietomis maišiausi), pažinti jų rūpesčius ir svajones, pamatyti jų gyvenimą ir tiesiog įsijausti į visą bendrą atmosferą.

Jau mane buvo įspėję, kad šioje istorijoje negailestingai miršta tie veikėjai, kurie šiaip jau pagal taisykles, turėtų likti iki galo (kalbu apie pagrindinius). Šioje dalyje dar ne tiek jų daug bus, bet tikiu, kad ateityje jų padaugės. Ir man tai patiko, nes kiek gi galima knygų iš serijos: aha, bus antra dalis, tai vadinasi, jis negali mirti. Gali. Ir dar kaip. Šiaip jau labiausiai laikau kumščius už Ariją Stark, Daneiris ir Joną Snou, kurių negyvų matyti nenorėčiau, bet kaip bus, nežinia. Nors ir kiti veikėjai, tiek gerieji, tiek blogieji, įdomūs ir gaila visų, na, gal tik išskyrus tą naująjį karalių, kuris, tikiu, dar ne vieną visai nejuokingą pokštą sugalvos. Ir negaliu nepaminėti didvilkių, kurie tiesiog nuostabūs.

Kas dar? Leidyklai pliusas už leidimą, nes, jei leistų taip, kaip eilinę pastaruoju metu leidžiamą knygą, tai matyt iš bibliotekos ją sunkiai galėtume bepanešti, taip pat, viliuosi, kad antroji dalis lietuviškai bus išleista visai greitai, nereiks labai ilgai laukti.

O taip, ir jau žinau, ką po visų mokslų vasarą veiksiu. Stebėsiu, kaip žymiojo serialo kūrėjai viską iš knygos perkėlė į ekraną.

Rekomenduoju ir rašausi prie geriausiųjų. Tikiuosi kitos dalys bus ne ką mažiau geros.

Ekranizacija

Game of Thrones – serialas, pritraukiantis prie ekranų didžiulę masę žiūrovų. Rodomas nuo 2011-ųjų. Pagr. vaidmenis atlieka Peter Dinklage, Lena Headey, Michelle Fairley ir kiti.

Reklama

4 mintys apie “4.28. George R.R. Martin ,,Sostų žaidimas. Ciklo ,,Ledo ir ugnies daina“ 1 knyga“

    • Knygų serijas stebiu goodreads.com. Tai pagal ten esančią informaciją, šiuo metu iš viso yra išleistos 5 knygos, o dar 2 numatomos ateityje. Ir kol kas planuojama, kad septintoji ir bus paskutinė šios serijos knyga.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.