4.27. Jeff Lindsay ,,Deksteris. Netikėti jausmai“


showPerskaičiusi pirmąją knygą (koks sutapimas! Skaičiau ją praeitų metų gegužės pradžioje) sakiau, kad antrosios dalies nebeimsiu, užteks tik serialo, kurį gal kada nors prisiruošiu pradėti žiūrėti. Bet kažkurį čia kartą būdama bibliotekoje tiesiog nesusilaikiau. O šiandien nenusiraminau, kol nebaigiau skaityti ir galiu tik pasakyti, kad… Noriu dar!

Seržantas Douksas ima įtarinėti Deksterį užsiimant ne itin švaria veikla laisvalaikiu, todėl tampa ,,nematomu“ palydovu kur tik žavusis pagrindinis veikėjas beeitų. Todėl Deksteris privalo apsiraminti ir neleisti Tamsiajam Pakeleiviui išlįsti į dienos šviesą. Majamyje pasirodo žudikas maniakas iš Doukso praeities. Kruopštus aukų mėsinėjimas net Deksteriui atima žadą. Tad jis prisideda prie pabaisos medžioklės.

Ši dalis man pasirodė dar įdomesnė nei pirmoji. Gal tik pradžioje gan sunkiai įsivažiavau, tačiau šį savaitgalį, puslapis po puslapio, ir jau suvokiau, kad tokia knyga nedažnai paskutiniu metu pasitaiko mano skaitymuose. Ne, ne dėl to, kad tai- trileris/detektyvas, kuriuos retokai skaitau. Svarbiausia ,,retumo“ priežastis yra toji, kad jau senokai nejaučiau tokios didelės simpatijos pagrindiniam veikėjui. Deksteris- puikus personažas, kuriuo negalima nesižavėti. Na, ir kas, kad jis, šiaip jau, absoliučiai neigiamas veikėjas.. Būtent tokius žmones mes vadiname charizmatiškais, turinčiais to paslaptingo žavesio, kuris patraukia. Jis, būdamas visiškas bejausmis (ar bent jau 90% bejausmis) ir kitoks nei kiti (beje, jis save kritikuoja ne mažiau nei kitus), dažnai atrodo kaip mieliausias pasaulyje įsikūnijimas, kaip pasimetęs vaikas, nežinantis, ką daryti, o juokingiausia būna tai, kad sudėtingiausios situacijos jam atrodo būtent tos, su kuriomis kasdien susiduria kiekvienas normalus žmogus. Užtat Deksteris puikiai gali reikštis ne tik ieškodamas aukų, bet ir pagelbėdamas seseriai bei kitiems pareigūnams ieškoti žudikų. Na, bet juk tai labai panašu- tik tiek, kad apie pirmąją veiklą nežino niekas (išskyrus seserį, kuri žino, kuo užsiima Deksteris), o antroji veikla- vieša. Dar viena stiprioji Deksterio pusė- sąmojingumas ir nuostabus humoro jausmas. Skaičiau ir kikenau visą laiką, negana ta, kuo toliau, tuo sąmojų daugėjo, tad skaityti buvo visiškai nenuobodu. Aišku, kažkam gali kartais pasirodyti  visai nejuokinga, bjauru ir pan., bet čia jau priklauso, kiek mėgstate juodąjį humorą. Yra šlykštokų scenų, bet, kai suvoki, kad toliau panašių scenų gali būti ir daugiau, tiesiog neimi į galvą.

Galbūt keistai nuskambės, bet man knyga pasirodė nuotaikinga ir puikiai pakėlė nuotaiką.

Viliuosi, kad tolesnes dalis kada nors irgi išleis.

Ekranizacija

dexter-6-avenging-angel-posterNuo 2006-ųjų kuriamas serialas ,,Dexter“ baigsis aštuntuoju sezonu, kuris bus rodomas šią vasarą.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.