4.26. Dennis Lehane ,,Kuždesių sala“


KSALA2DReičelė Solando dingo kaip į vandenį. Ji ištrūko pro užrakintas kameros duris. Praėjo nepastebėta pro kelias apsaugos užkardas. Išėjo palikusi abi poras batų ir paslaptingą skaičių seką ant popieriaus lapo. Du pareigūnai, atvykę tirti R. Solando dingimo, netrukus pasijaus izoliuoti saloje, kurią nuo žemyno visiškai atskirs didžiausia per tris dešimtmečius audra. Jie privalės įminti moters dingimo mįslę ir atskleisti paslaptis, kurias saugo Kuždesių sala.

Tikriausiai daugelis jūsų yra matę (ar bent jau girdėję) garsųjį Martin Scorsese filmą Shutter Island, kuris ir buvo pastatytas pagal šį romaną. Pati filmą esu mačiusi jau senokai, tačiau kai kurios detalės visiškai neužsimiršo, o perskaityti knygą norėjosi ne tik dėl to, kad jei filmas buvo įdomus, tai knyga turėtų būti dar įdomesnė, bet ir dėl pabaigos, kuri, kiek buvau girdėjusi iš skaičiusiųjų, daug aiškiau aprašoma. Todėl norėjosi sužinoti, kokia šioje vietoje buvo autoriaus idėja.

Vienintelis minusas, kurį radau šioje knygoje- tai Obuolio įprastinis knygų spausdinimas, kai paliekami didžiausi tarpai tarp eilučių, šriftas didelis, o ką jau kalbėti apie tai, kad skyriai prasideda nuo pusės puslapio ir būtinai dešinėje pusėje, todėl pasitaiko ir vienas kitas tuščias puslapis prieš naują skyrių. Bet kadangi tai leidėjų kaltė, minuso už tai dėti tikrai negaliu.

,,Obuolio“ šūkis, kad ,,Tik geriausios knygos virsta filmais“ šiuo atveju tiesiog puikiai tinka. Pasakojimas įtraukia nuo pat pradžių, eigoje kyla vis daugiau klausimų, į kai kuriuos iš jų atsakoma, tačiau daugelis atsakymų pasakomi tik istorijai einant finišo link. Mistika, įvairios mįslės ir galvosūkiai, kai vienu metu galvoji taip, o netrukus viskas apvirsta aukštyn kojom, ypač antroje kūrinio pusėje, kai viskas po truputį ima aiškėti ir nebežinai, kas teisus, o kas ne ir kuris kurį apgaudinėja. Gerai susuktas, nė trupučio neleidžiantis nuobodžiauti, puslapiai vertėsi žaibo greitumu ir visai nesinori nuo jos atsitraukti ir, jei ne laiko trūkumas, šią knygą būčiau įveikusi per dieną ar per porą, nes užteko trijų prisėdimų, kad galėčiau užversti paskutinįjį puslapį. O pabaiga- tokia, kuria, pamenu, po filmo nenorėjau įtikėti ir dėl to ,,pasirinkau“ kitą galimą variantą, bet knygoje viskas pernelyg aišku ir jokie klaustukai nekilo, kad galbūt čia viskas kitaip.

Puiki, kol kas bene geriausia knyga iš tų, kurias šiemet skaičiau. Rekomenduoju!

Ekranizacija

2010 m. Martin Scorsese sukūrė filmą Shutter Island, kurio populiarumas iki šiandien nemažėja, nors jokių didesnių laimėjimų jis ir negavo. Filme pagr. vaidmenis atliko tokie aktoriai kaip Leonardo DiCaprio ir Mark Ruffalo.

2 komentarai “4.26. Dennis Lehane ,,Kuždesių sala“

  1. Perskaičiau sako:

    Todėl, kad dėl mokslų pastaruoju metu neturiu laiko grožinės literatūros skaitymui, tačiau šį mėnesį planuoju užbaigti bent jau porą knygų, tad šiek tiek kantrybės ir tikrai įrašų atsiras 🙂 O šiaip įrašų pagausėti, kaip ir kasmet, turėtų nuo antros birželio pusės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.