4.25. Thierry Jonquet ,,Tarantulas“


tarantulas692_z1Kai prieš metus žiūrėjau Pedro Almodovaro ,,The Skin I Live In“ filmą, nė nežinojau, kad jis pastatytas pagal knygą, šitai sužinojau vos prieš keletą dienų, o per paskutinį apsilankymą bibliotekoje knyga jau pateko į mano rankas ir iš karto griebiausi jos skaityti. Iš tiesų, tai knygutė visai menka, lengvai perskaitoma per kartą.

Pateikiamos trys siužetinės linijos: pasakojama apie plastinės chirurgijos specialistą Rišarą Lafargą, kuris namuose laiko užrakinęs moterį Evą, apie nuo teisėsaugos besislapstantį nusikaltėlį Aleksą ir apie rūsyje sukaustytą grandinėmis jauną vaikiną, kurį kankina paslaptingas vyriškis, kurį auka praminė Tarantulu.

Vienu žodžiu šios knygos esmę galima būtų apibūdinti taip: kerštas. Tai knyga apie beprotišką kerštą, kuriam, pasirodo, galimos pačios įvairiausios priemonės. Ką jūs pasiryžtumėte padaryti žmogui, kuris sugriovė jūsų artimo gyvenimą? Ar imtumėtės savojo teismo, ar lauktumėte, kol tai galbūt padarys tam skirtos institucijos? Ir, nors pradžioje bent man buvo nuobodoka, tačiau kuo toliau, tuo įtampa didėjo, o aš tik ir žiūrėjau į autobuso laikrodį, vildamasi, kad suspėsiu užbaigti ją dar prieš išlipant. Rodos, tokia plona knygutė, o tiek joje įvykių, maišalynės, kuri po truputį atpinama, o pabaiga taip ir lieka nenuspėjama iki pat paskutinio puslapio.

Gal ir ne šedevras, bet man paliko tikrai gerą įspūdį. Rekomenduoju. O tuomet nepagailėkite laiko ir tikrai neprastam filmui, nors matyt verta paminėti, kad viskas neatitinka knygos siužeto.

Ekranizacija

2011-aisiais pasirodė Pedro Almodóvar filmas La Piel que habito / The Skin I Live In, kuriame pagr. vaidmenis atlieka Antonio Banderas ir Elena Anaya.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.