4.24. Stephen King ,,Rūkas“


showKnyga sudaryta iš trijų apsakymų: ,,Kukurūzų vaikai“, ,,Pragaro katė“ ir ,,Korporacija ,,Meskite rūkyti“ “. Pirmąjį ir trečiąjį jau buvau skaičiusi seniau, kadangi juos galima rasti pridėtus ir prie kažkurio kito romano, išleisto jau ,,violetinėje“ kolekcijoje. Ypač ,,Kukurūzų vaikai“ man paliko labai gerą įspūdį, nors ir ,,Korporacija…“ tikrai ne ką prastesnis. Tuo tarpu ,,Pragaro katę“ skaičiau nė nežinodama ko tikėtis, tiesa, iš pavadinimo spėjau, kad mano mylimas gyvūnas čia tikrai parodys ne pačią geriausią savo pusę, bet kad viskas pasisuks būtent taip, tikrai negalvojau. Kas čia buvo tokio netikėto? Šlykščios scenos. Perskaičius apsakymą teko tramdyti mintis apie jas, nes buvo jau vėlus vakaras, o aš tikrai nenorėjau naktį sapnuoti košmaro apie katinuką, išlendantį iš…

Kalbant apie ,,Rūką“, tai galvojau, kad bus pasakojimas apie netikėtai užėjusį siaubingą rūką ir apie žmones, jų elgesį, negalint iš kažkur grįžti namo ir t.t. Na, čia buvo visai panašu: po didžiulės audros užeina didžiulis rūkas. Tačiau, lyg to dar negana, tame rūke slepiasi baisūs padarai, kurie tik ir laukia, kol pasirodys žmonės, kuriuos galės sudoroti. Deividas su sūnumi bei keliasdešimt kitų apsipirkti atvažiavusių gyventojų įkalinami parduotuvėje. Tiems, kas tik žengs žingsnį pro duris į lauką, lemta žūti.

Pradžia, pamažu užeinantis rūkas- visa tai man darė gerą įspūdį ir su nekantrumu laukiau, kas bus toliau. Tikriausiai jau niekam ne paslaptis, kad man knygose patina būtent psichologinis siaubas, tai, kaip elgiasi ištikus nelaimei veikėjai, įtampos kėlimas būtent jų elgesiu ir emocijomis, o ne kažkokiais neaiškiais padarais. Todėl vos tik pasirodė pirmieji padarai su neaiškiais čiuptuvais (nes pradžioj maniau, kad rūkas kažkokiu būdu pradangina žmones), ėmiau skeptiškiau į viską žiūrėti, o kai buvo nusivažiuota dar toliau ir pasirodė akmens amžiaus laikų gyvius primenantys padarai, neaiškūs gigantai ir pan., įdomumo nebeliko tiek ir daug (nes, kaip sakau: ,,čia nebe mano sritis“), nors nedingo noras kuo greičiau sužinoti, kaip bus išspręsta aprašoma padėtis ir kaip viskas baigsis. Ir žinoma, negaliu sakyti, kad nebuvo tos psichologinės veikėjų būklės aprašymų. Buvo. Ir man jie patiko. Ir pabaiga visiškai nesugadino bendros nuomonės apie šį romaną.

Tik nelaukite kokios nors aiškios pabaigos. Čia nebus tokių frazių, kaip ,,Ir jie išsigavo iš rūko į saulėtą naują dieną“ arba ,,Kai mes pabudome, pagaliau atvyko Nacionalinės gvardijos kareiviai“ ar net klasikinio finalo ,,Visa tai įvyko sapne.“

Kokia iš tiesų pabaiga, be abejo, nepasakysiu, bet kita vertus, nėra ko ten ir sakyti, nes galutinė pabaiga yra tik kiekvieno iš mūsų fantazija ir noras.

Rekomenduoju, nors turiu pripažinti, kad visgi stipriausioji šios knygos dalis- apsakymai.

Ekranizacijos:

Children of the Corn (1984) – pirmoji Kukurūzų vaikų ekranizacija, po kurios sekė ne viena ir ne dvi, tiesa, daugiausiai tai jau buvo kitos dalys, kurios, manyčiau, ne itin susijusios su apsakymo siužetu, tik paimta pačia idėja.

,,Pragaro katės“ istoriją su dar keliais kitais S. Kingo kūriniais galima išvysti filme Tales from the Darkside: The Movie (1990)

The Mist (2007),,Rūko“ ekranizacija, kurią režisavo Frank Darabont, o pagr. vaidmenis atliko Thomas Jane, Marcia Gay Harden, Laurie Holden .

Pagal Korporacija ,,Meskite rūkyti“ galime pamatyti sukurtą epizodą seriale Tales from the Darkside. Taip pat, nors oficialiai nepripažinta, spėjama, kad Bolivudo filmas No Smoking (2007) buvo įkvėptas šio S. Kingo apsakymo.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.