4.21. Otfried Preussler ,,Smuklė ,,Plėšiko lindynė miške“ “


showTai jau antroji šiais metais vaikiška knyga, kurią perskaičiau. Nebūčiau aš jos skaičiusi (tuo labiau, kad ji skaityta vaikystėje), bet kad jau pateko į rankas, tai nutariau prisiminti įdomiuosius Kaspariuko, Zepuko bei pačio svarbiausio veikėjo- plėšiko Hocenploco- nuotykius.

Netrukus po to, kai knyga atsirado pas mane, sužinojau liūdną naujieną (na, tuomet ji jau nebebuvo naujiena, tik vis aš pavėluotai viską sužinau): šių metų vasario 18 d. garsusis Otfried Proissler mirė. Tiesa, belieka pasidžiaugti, kad šis vaikų rašytojas, atnešęs tiek džiaugsmo daugeliui vaikų, nugyveno tikrai netrumpą gyvenimą.

Na, o dabar grįžtu prie knygos.. Taigi, tai trečioji ir paskutinė dalis apie plėšiką Hocenplocą, kurioje rašoma apie tai, kaip grįžęs iš kalėjimo jis pasiryžta nebeplėšikauti. Tačiau aplinkiniai juo netiki, todėl teks ilgai įrodinėti, kad toks sprendimas yra rimtas.

Be abejo, knyga skaitoma tikrai lengvai, o ką jau kalbėti apie puikias iliustracijas, kurios, kad ir būdamos nespalvotos, vis vien traukia akį ir kiekvieną jų norėjosi apžiūrinėti iki pat mažiausių smulkmenų. Siužetas neįmantrus, tačiau pakankamai įdomus ir linksmas, personažai saviti, kiekvienas su savo charakteriu ir elgesio ypatumais.

Žinoma, rekomenduoju knygą, ypač vaikams, nors tinka ir suaugusiems.

Tiesa, nesuprantu, kodėl nutarta lietuviškai pavadinti šią knygą būtent taip- juk atskleidžia finalinį ir bene svarbiausią knygoje svarstomą klausimą: tai kuo gi užsiims Hocenplocas nutaręs vengti plėšikavimų?..

Reklama

2 mintys apie “4.21. Otfried Preussler ,,Smuklė ,,Plėšiko lindynė miške“ “

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.