4.19. Undinė Radzevičiūtė ,,Žuvys ir drakonai“


virselis-1000Antroji pažintis su šia rašytoja dar geresnė nei pirmoji. Be abejo, už tai reikia padėkoti leidyklai, bei dėkoju sau, kad smarkiai neatidėliojau šios knygos skaitymo, kaip dažniausiai nutinka knygoms, kurios nėra bibliotekinės.

Knygoje pinasi dvi istorijos. Pirmoji – iš pažiūros visiškai eilinės šeimynos, kurią sudaro senelė, jos dukra bei dvi anūkės. Sakau ,,iš pažiūros“, nes skaityti apie šią šeimynėlę tikrai labai smagu. Jų savitas bendravimas, o ypač senelės pasisakymai pakeldavo man nuotaiką visai dienai. Tuo tarpu antroji istorija yra rašoma Šašos- vienos iš anūkių- ir nukelia mus į Cingų dinastijos Kiniją. Ši istorija man didelio įspūdžio nepaliko ir kažkaip vis laukdavau, kada gi pagaliau vėl bus grįžta prie šeimynos kasdienybės.

Kaip ir minėjau, knyga nuteikia pozityviai. Lengvai skaitomas tekstas, charakteringi veikėjai, kurių nesupainiosi su jokiais kitais, neįpareigojantis siužetas, nieko daug lyg ir nevyksta, visko esmė – pokalbiai, trumpos pastabos apie tai, ką veikėjai mąsto. Tas juokas kartais kyla ir iš absoliutaus absurdiškumo, bet kažkaip nujaučiu, kad panašių žmonių tarp mūsų tikrai esti. Iš pradžių atrodė, kad siužetas niekur neves, tiesiog taip iki galo ir bus rašomos nuotrupos iš veikėjų kasdienybės, tačiau, kai viskas pajuda, negaliu patikėti tokiais siužeto vingiais. Na, nenoriu tikrai išduoti jų, bet tikrai buvo netikėta.

Negaliu pasakyti, kad knyga visiškai įtraukė (nes, kaip minėjau, man toji dalis apie Kiniją ne itin patiko), bet skaityti buvo tikrai įdomu ir vis laukdavau galimybės prie jos prisėsti, kad galėčiau paskaityti, kaip sekasi toliau veikėjams. Ir man ši knyga patiko labiau nei anksčiau skaitytas Frankburgas.

Beje, labai patiko viršelis. Tiek popierinis, kuris užsideda, tiek kietas (na, realiai ten nieko nėra, tik mėlyna spalva, bet vis tiek kažkaip fainai 😀 ).

Rekomenduoju, nes ši rašytoja rašo tikrai įdomiai, nors patiks tikrai ne visiems.

Reklama

2 mintys apie “4.19. Undinė Radzevičiūtė ,,Žuvys ir drakonai“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.