4.16. Mark Haddon ,,The Curious Incident of the Dog in the Night-Time“


the-curious-incident-dog-in-night-time-Mark-HaddonO dabar aprašysiu tik šiandien užbaigtą knygą, kuri Lietuvoje puikiai žinoma kaip ,,Tas keistas nutikimas šuniui naktį“.

Knygoje pasakojama apie Kristoferį, kuriam penkiolika ir kuris turi Aspergerio sindromą. Jis puikiai išmano matematiką, tačiau mažai nusimano apie žmones, jis mėgsta sąrašus, planus bei tiesos sakymą, o nemėgsta geltonos ir rudos spalvų bei kai jį liečia. Jis nėra vienas nuėjęs toliau nei iki parduotuvės, esančios kelio gale, tačiau kai nužudomas kaimynystėje gyvenęs šuo Vinstonas, prasideda Kristoferio nuotykiai bei visiškai nauji patyrimai.

Derėtų paminėti, kad pradėjau šią knygą skaityti lietuviškai, bet tuomet atsitiktinai bibliotekoje užmačiau angliškąjį variantą, tad po pirmų 40psl pradėjau skaityti jau angliškai. Man labai patinka šios knygos viršelis (žinau, kažkam gal jis pasirodys baisus, kraupus ir dar visoks kitoks, bet man tas šuniukas čia toks mielas atrodo, neskaitant fakto, kad į jis miręs..). Dar labiau man patiko rašymo stilius: viskas pasakojama Kristoferio lūpomis, todėl kalba yra vaikiška ir skaityti originalo kalba yra nepaprastai lengva, todėl, jei yra nedrįstančių pradėti skaityti angliškai, tikrai rekomenduoju pradėti kad ir nuo šios. Pats leidimas yra labai smagus, kadangi knygoje pasitaiko vienas kitas Kristoferio pieštas paveiksliukas, ką jau kalbėti apie įvairias matematines formules bei skaičiavimus, į kuriuos ne itin ir gilinausi, nes nesu tokia protinga šioje srityje kaip pagrindinis veikėjas.

Lietuviškas viršelis

Lietuviškas viršelis

Aspergerio sindromo tematika knygose ir filmuose man patinka, tad ši knyga nebuvo išimtis, apskritai, tai ir buvo viena priežasčių, dėl kurių norėjau perskaityti šią puikią istoriją. Manau, autorius pakankamai gerai atskleidė tokį sindromą turinčio žmogučio mintis, pamąstymus ir pastebėjimus, kurie dažnai tikrai skirtųsi nuo sveiko penkiolikamečio. Todėl skaitant kilo dvejopi jausmai: buvo momentų, kai norėjosi juoktis, nes knyga, ypač pirmoji jos pusė, itin pozityvi, tačiau buvo momentų, kurių vis daugėjo knygai einant į pabaigą, kai buvo liūdna. Liūdna paprasčiausiai dėl to, kad žinai, jog jeigu jis neturėtų to sindromo, kai ką suvoktų kitaip ir nebūtų kilę tokios sumaišties, kuri kilo..

Lengvai skaitoma, nepaprastai įtraukianti ir įdomi knyga, kuri patiks įvairaus amžiaus skaitytojams.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.