4.13. Džekas Londonas ,,Rausvasis maras“


img.lrytas.ltTaip kaip ir matyt daugeliui, taip ir man pirmiausia šis rašytojas asocijuojasi su romanu ,,Baltoji iltis“, kurį skaičiau ankstyvoje paauglystėje. O ši knyga mane patraukė, be abejo, pavadinimu, dargi truputį pavarčiau ir nors šiek tiek išsigandau (nesu didelė apsakymų mėgėja), bet pasiėmiau. Ir galiu pasakyti, kad buvo verta.

Kartu su Džeko Londono poapokaliptine apysaka „Rausvasis maras“ į knygą sudėti aštuoni skirtingų tematikų apsakymai.

Nors apysaka palikta pabaigai, pradėsiu būtent nuo jos. Taigi, knygą pasiėmiau, galima sakyti, laiku, nes apokalipsė įvyko… 2013-aisiais metais, o juk įdomu skaityti tai, ką įsivaizduoja rašytojas būsiant būtent tais metais, kuriais dabar gyvename. Pats sprendimas pasakoti istoriją iš senuko- vieno iš mažumos, išgyvenusiųjų marą- man patiko, ypač rimtą atmosferą paįvairino burbantys vaikiūkščiai, kurie netiki tuo, ko nematė ir viską, ką senelis pasakoja, vadina senatviniais skiedalais. O juk, kai pagalvoji, ir šiais laikais daugelis vaikų (pasitaiko ir tarp suaugusiųjų) neklauso senelių ir sako, kad viską perdeda ar išsigalvoja.. Na, bet grįžkime prie esmės. Taigi, pasakojama kaip maras po truputį plito ir naikino žmoniją, kaip likę gyvieji elgėsi (t.y. kaip po truputį prarado žmogiškumą), na, ir galop, kaip išnykus didžiajai daliai žmonių mažytė saujelė gyvųjų pradėjo gyvenimą. Labai gerai visa tai parodo mūsų gyvenimo trapumą ir kaip viskas, kas buvo sukurta net ne per dešimtis, o šimtus metų gali dingti, kaip kauptos žinios išnyksta kaip dūmas, nes paprasčiausiai visi žmonės, turėję tų žinių, miršta. Taigi, vėl imama gyventi kaip kokiame akmens amžiuje.. Perskaitė ši apysaka tikrai pakankamai greitai, o svarbiausia, kad nebuvo nuobodu ir galėčiau pasakyti, kad tai vienas įdomiausių kūrinių šiame rinkinyje.

Tuo tarpu apsakymai nebuvo vienodo įdomumo. Kelis skaičiau tikrai su dideliu susidomėjimu, tačiau buvo keletas tokių, kurie visiškai nesudomino ir skaičiavau puslapius, kada gi jis pasibaigs. Apsakymų tematikos įvairios: nuo futuristinių iki fantastinių, kalbama bus tiek apie naują santvarką, kuri pakeistų mūsų gyvenimą aukštyn kojom, tiek apie galimybę tapti nematomiems, tiek apie įdomius ir pasižymėjusius pasauliui žmones, tiek apie visuotinį darbininkų streiką ir kiek žalos toks rimtas streikas gali atnešti ir t.t. Apsakymai apie žmones su savomis silpnybėmis, talentais, mintimis ir gebėjimais..

Viską apibendrinus, džiaugiuosi, kad ši knyga pakliuvo man į rankas.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.