4.10. Marlo Donato Parmelee ,,Kerėpla. Mano gyvenimas su IS“


cdb_Kerepla_Mano-gyvenimas-su-IS_p1Kai pirmą kartą man užkliuvo žvilgsnis už jos bibliotekoje, pavarčiau ją, tačiau taip ir nepasiėmiau. Bet kai kitą kartą vėl pamačiau, smalsumas nugalėjo. Tiek viršelis, tiek pirmasis žodis pavadinime nuteikia, kad tai bus kažkas panašaus, ką galima rasti Madame ar Cappuccino serijų knygose. O būtent kažko lengvo ir smagaus man tuomet labai norėjosi. Pripažinsiu, kol neperskaičiau anotacijos, nesupratau, kas tas IS, nors tikrai esu girdėjusi apie ją- išsėtinę sklerozę. Bet net ir kai sužinojau, kad siužetas suksis apie ligą, noras perskaityti ją nesumažėjo.

Tikra, nuoširdi Marlos gyvenimo istorija apie ją pačią – linksmą puošeivą, visų pažįstamų ir draugų akivaizdoje virtusią tikra kerėpla. Iš Niujorko atvykusi Marla apsigyvena Londone, čia ji svajoja pradėti muzikinę karjerą. Tam kad užsidirbtų papildomų pinigų, mergina įsidarbina prabangioje drabužių parduotuvėje. Visi planai ima žlugti, kai, vos mėnesį pagyvenusi svajonių mieste, ji pajunta sparčiai blogėjant regėjimą, o galop ji sužino diagnozę- išsėtinė sklerozė, viena populiariausių šių laikų nervų ligų, dažniausiai pakertančių jaunus žmones. Nusiteikusi „na ir kas, kad sergu, vis tiek gerai atrodau“, Marla nenuleidžia rankų ir su svaiginančiom bei širdį gniaužiančiom pasekmėm įgyvendina savo svajonę.

Optimizmas, kuriuo spinduliuoja Marla, yra neįtikėtinas. Žinoma, optimizmas viduje slepia begalinį liūdesį ir susitaikymą, kad su liga nepavyks ilgai kovoti, nes ji paprasčiausiai nepagydoma, tik tam tikrų vaistų pagalba gali būti kuriam laikui sumažintas progresavimas. Visuomet sunku būna girdėti/skaityti apie ligas, kurios užklumpa žmones, o ką jau kalbėti apie jaunus, kuriems- dar visas gyvenimas prieš akis. O viskas prasideda taip paprastai: apmiršta vienas kojos pirštas, o po kiek laiko pasirodo dar vienas ligos simptomas- blogėjantis regėjimas. Svarbiausia tai, kad lygiai taip, kaip ir Marla, aš tikrai nepagalvočiau, kad šie du negalavimai galėtų būti susiję. Kadangi autorė rašo apie save, o viskas daugiau mažiau buvo jai nutikę, tai skaityti tik dar įdomiau, aprašomi pojūčiai ligai paūmėjus ir pagerėjus, įvairūs sunkumai ir kurioziškos situacijos nutikusios dėl ligos. Smagu, kad viskas aprašoma ne ,,kokia aš vargšė“ , o ,,IS? Na, ir kas!“ stiliumi, kadangi pirmuoju atveju matyt visą laiką žliumbčiau, o dabar galėjau ir pasijuokti, nors, žinoma, buvo ir labai liūdnų vietų, nes net ir nusiteikimas ne visuomet padeda iškęsti ligos keliamus skausmus ir nemalonumus. Toks lengvas rašymo stilius visiškai nesukliudo pateikti naudingos ir įdomios informacijos apie ligą, jos požymius, pasekmes, vaistus, gydymą, todėl perskaitę tikrai žinosite bent jau pagrindinę informaciją apie šią ligą.

Beje, negaliu nepaminėti gydytojų. Lietuvoje skundžiamasi blogais gydytojais, gydymu nežinant tikslios diagnozės ar blogu jos nustatymu ir dar visu kuo kitu, kas susiję su gydymo įstaigomis bei jose dirbančiais žmonėmis. Tačiau užtenka paskaityti šią knygą, kad suvoktumėme, jog situacija ir kitur nėra jau tokia gera kaip mums atrodo. O juk kalbame apie vieną labiausiai išsivysčiusių šalių – Didžiąją Britaniją-  bei jos sostinę Londoną. Siuntinėjimas iš vienos ligoninės į kitą, neištesėti gydytojų pažadai (ką jau čia pažadai- tai jų darbas), nustatomos visai neadekvačios diagnozės, ilgiausias tyrimų laukimas, uždelstas vaistų ir gydymo skyrimas… Labai norėtųsi, kad niekuomet gyvenime man nereiktų nieko panašaus patirti.

Smagi, bet kartu liūdna, naudinga ir verta skaitymo knyga, kurią tikrai rekomenduoju.

 

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.