4.9. Kurt Vonnegut ,,Katės lopšys“


scan0023.jpg.330x330_q85Knygos pasakotojas tyrinėja atominės bombos sukūrėjo dr. Felikso Hionikerio – šalto ir bejausmio mokslininko, nesuvokiančio savo veiksmų pasekmių, – biografiją. Technologijomis, jų nuolatinių tobulinimu paremtas gyvenimas praranda savo žmogiškąją dimensiją. Vedamas iliuzinės meilės gražuolei diktatoriaus dukrai Monai, knygos pasakotojas atvyksta į San Lorenso salą, atranda naują religiją ir netgi tampa šios šalies Prezidentu. Šioje diktatoriaus Monzano valdomoje Karibų saloje (tipiškoje „bananų respublikoje“) visuotinis melas, susvetimėjimas ir bukaprotystė pasiekia apogėjų.
Slapta visų salos gyventojų praktikuojama religija Bokononizmas pagrįsta fomomis – „netiesomis, darančiomis mus drąsiais, kilniais ir laimingais“. Ši religija išdėstyta kiekvieną dieną papildomose Bokonono knygose..

Skerdykla Nr.5 , kurią skaičiau jau senokai, paliko pakankamai gerą įspūdį, kad norėčiau perskaityti ir kokią kitą šio autoriaus knygą. Tačiau dėl kažkokių priežasčių, antroji jo knyga, kurią čia ir aptariu, manęs nė trupučio neįtraukė ir nesudomino. Tiesa, pradžia buvo dar ganėtinai įdomi, bet kuo toliau, tuo pradinis įspūdis vis labiau blogėjo, o paskutiniuosius puslapius skaičiau norėdama tik kuo greičiau užbaigti šią knygą. Rašymo stilius ir įvairių sričių (konkrečiau: religijos, politikos, visuomeninio gyvenimo) kritikavimas bei ironija man patiko kaip ir ankstesnėje jo knygoje, tačiau pats siužetas buvo kažkoks netoks, nuobodus ir pernelyg chaotiškas.

Žmonės turi apie kažką kalbėti vien tam, kad jų kakarinės neužsitrauktų ir neapviltų, jei kartais kada nors prireiks pasakyti kažką išties prasmingo. (180 psl)

Ar kada dar skaitysiu Kurt Vonnegut’ą? Taip. Bet ne artimiausiu metu, nes kalbant apie knygas, tai toks jausmas, kad šiuo metu turiu kambary tiek knygų (turėkit omeny, kad dauguma jų- imtos iš bibliotekos), kad įdomu, ar suspėsiu visas perskaityti iki vasaros.. O smagiausia, kad negaliu sustoti jų imti! Toks jau tas gyvenimas.. Na, bet čia jau nukrypau labai..

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.