4.7. William Shakespeare ,,Užsispyrėlės sutramdymas“


9786094460173(2)Viena garbaus Padujos miesto gyventojo dukrų garsėjo rūsčiu ir skandalingu charakteriu. Pretendentai į jaunesnės, žavesnės ir sukalbamesnės sesutės ranką turi surasti jaunikį vyresniajai… ir randa šios vertą jauną, žavų skandalais garsėjantį džentelmeną, kuris dėl kraičio pasiryžęs vesti bet ką. Tačiau jam dar reikės gauti pačios užsispyrėlės sutikimą..

Jei ne knygos grąžinimo terminas, kuris baigiasi jau rytoj, dar knyga būtų laukusi, kol pagaliau paimsiu į rankas. Iki šiol su šiuo rašytoju buvau susipažinusi tik kai reikėjo pagal privalomų knygų sąrašą skaityti Hamletą. O šią penkių veiksmų komediją pasiėmiau savo noru. Sužinojau apie ją visai atsitiktinai, kai prie jau nežinia kiek laiko pažiūrėjau paauglišką romantinį filmą 10 Things I Hate About You, kuris yra moderni Šekspyro pjesės ekranizacija (beje, lietuviai filmo pavadinimą ir verčia būtent ,,Užsispyrėlės sutramdymas“). Tiesa, kaip galiu spręsti dabar, perskaičiusi kūrinį, sumoderninta taip, kad paliko tik pačią idėją.

Tikrai negalvojau, kad taip juoksiuosi skaitydama Šekspyrą (čia kažkoks keistas įsitikinimas matyt, kad kas jau kas, o Šekspyras rašyti gali tik rimtai). Buvo momentų, kai tiesiog turėjau sustoti minutėlei, kad galėčiau išsijuokti, o tuomet skaityti toliau. Tokios reakcijos susilaukė keletas labai smagių dialogų.

Tačiau lyginant su Hamletu, ši knyga pasirodė tikrai prastesnė. Nekalbu apie tai, kad buvo ganėtinai sunku suvokti, kur kuris šneka, nes įsiminti, kuris yra kuris, man ganėtinai sunku, nes apskritai esu iš tų, kurios knygų veikėjų vardus menkai teįsimena (jei dar yra tokių be manęs). Kalbu apie patį siužetą, kuris man pasirodė kiek chaotiškas, neturintis jokios ryškesnės kulminacijos (nebent sutramdymas- toji kulminacija?), nors negaliu sakyti, kad Katarina nežavėjo savo gan kietu charakteriu, o kai kurie žodžiai skambėjo tikrai gan ,,stipriai“.

Bet galiu pasakyti, kad tai tikrai bus ne paskutinė garsiojo dramaturgo knyga, kurią skaičiau.

Ekranizacijos

Suskaičiavau bene dešimt ekranizacijų (jei tik kurios nors nepraleidau).Bene garsiausia iš jų- 1967-ųjų ,,The Taming of the Shrew ,kurį režisavo Franco Zeffirelli, o pagr. vaidmenį atliko Elizabeth Taylor. Na, ir taip pat jau minėtoji ,,modernioji“ versija- 10 Things I Hate About You (1999), kurioje pagr. vaidmenis atliko tokie garsūs aktoriai kaip Julia Stiles, Heath Ledger ir Joseph Gordon- Levitt.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.