4.4. Gabriel Garcia Marquez ,,Apie meilę ir kitus demonus“


markesas_apiemeileSu Marquez’u ,,susipažinti“ norėjau jau seniai, tačiau jo knygą pasiėmiau visai atsitiktinai besirinkdama tik tokias, kurios būtų nedidelės apimties knygos (kad nebūtų sunku vežtis).

Perspėju: anotacijoje atskleista gan nemažai turinio. XVIII a. Kartachenoje, Kolumbijos mieste. Vienintelė markizo de Kasalduero duktė Sierva Marija de Todos los Ancheles, įkąsta šuns su žvaigžde kaktoje, atsiduria Inkvizicijos kalėjime. Apkaltinta ryšiais su šėtonu, nelaimingoji gyvens ten kartu su savo egzorcistu donu Kajetanu Delaura, kol įsiliepsnos nežabota ir pragaištinga meilė…

Pirmiausia, kas krito į akis, tai rašymo stilius, kuris skiriasi nuo daugelio kitų autorių kūrinių. Magiškasis realizmas- taip apibūdinamos jo knygos, na, ir tos lengvos mistikos bei magijos šiame kūrinyje tikrai yra. Ir tai man labai patiko. Ir pati istorija įtraukė nuo pat pradžių bei sudomino, tačiau šiandien, prisėdusi, kad pabaigčiau (buvo likę pusę knygos), likau nusivylusi, nes visas susidomėjimas kažkur dingo, skaičiau ir skaičiavau puslapius, kad tik greičiau ji užsibaigtų. Gal tiesiog ne ta nuotaika buvo?.. Taip ir likau nustebusi pati savimi.

Bet tai nereiškia, kad neskaitysiu kitų šio rašytojo kūrinių. Tikrai skaitysiu.

Ekranizacija

2009-aisiais pasirodė Kolumbijos ir Kosta Rikos bendras darbas Del amor y otros demonios, kurį režisavo Hilda Hidalgo. Būtų visai įdomu pamatyti.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s