4.3. Bernhard Schlink ,,Skaitovas“


IMG_3577Jei ne filmas, tai niekuomet tikriausiai ir nebūtų užkliuvusi akis už mažytės knygos, apie kurią sužinojau gerokai vėliau nei pamačiau jos ekranizacija. Iš tikrųjų, dar galvojau ją įrašyti į šių metų knygų iššūkį, bet pamaniau: koks čia iššūkis, kai žinau, apie ką ji, ir kai ji tokia mažytė? Tad pasitaikius progai ją susiradau ir gan greitai perskaičiau.

Perspėju: tik neskaitykite anotacijos, parašytos knygos nugarėlėje. Nesupratau, koks apskritai tikslas rašyti tokią anotaciją, kurioje atskleista absoliučiai viskas?.. Nes, jei trumpai, tai ši istorija prasideda visai nekaltai: penkiolikametis įsimyli dvidešimt metų vyresnę moterį, tačiau jų kasdieniai susitikimai- tik visko pradžia..

Knyga, kuri sukels dvejopas mintis, tiesiog sunku susidaryti vienokią nuomonę apie pagr. veikėją. Iš vienos pusės, jos negalima gailėtis dėl to, ką ji padarė, iš kitos pusės- norisi ja žavėtis dėl jos stiprybės ir užsispyrimo slėpti savo paslaptį. Tik ar ne per didelė to kaina?.

Kaip ir minėjau, mačiau filmą, kuris man paliko neišdildomą įspūdį. Net ir skaitant knygą galvoje iškildavo vaizdai iš ekranizacijos. Tačiau galbūt dėl to, o galbūt dėl rašymo stiliaus, knyga man nepaliko tokio įspūdžio kaip tikėjausi (juk dažniausiai ekranizacijos būna silpnesnės už knygas). Siužetas tikrai įdomus, nėra jame jokių nereikalingų aprašymų, visko tiek, kiek būtina, kad pakankamai būtų atskleista istorija, tačiau vis dėlto per sausa. Norėjosi daugiau jausmo.

Bet knyga tikrai rekomenduotina. Filmas- tuo labiau.

Ekranizacija

2008-aisiais Stephen Daldry režisuotas ,,The Reader“ aktorei Kate Winslet atnešė Oskaro statulėlę. Be šios aktorės, pagr. vaidmenis filme taip pat atliko David Kross ir Ralph Fiennes.

5 komentarai “4.3. Bernhard Schlink ,,Skaitovas“

  1. Greta sako:

    Esu mačiusi filmą, tiesą pasakius net nežinojau,kad jis sukurtas remiantis knygą, bet filmas tikrai paliko gerą įspūdį, bet kaip matau nebeverta net bandyti skaityti knygos..

  2. Perskaičiau sako:

    Yra žmonių, kuriems ši knyga padarė labai didelį įspūdį, todėl patariu, jei pasitaikys proga, pabandyti paskaityti, juolab jei filmas patiko. Nes man buvo tikrai malonu dar kartą prisiminti šią puikią istoriją.

  3. Kristina sako:

    Niekur nerandu pirkti šios knygos 😦 gal kur kas yra matęs, kad parduoda? Gali būti net ir skaityta (ne nauja)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.