2012m. knygų iššūkis įveiktas!


Likus vienam mėnesiui iki iššūkio pabaigos galiu džiaugtis, kad tinklaraščio Aš skaitau surengtą metų knygų iššūkį (knygų sąrašą su nuorodomis rasite čia) įveikiau.

Iš tikrųjų, tai maniau, kad eisis daug lengviau ir labai greitai įveiksiu visas keturiolika knygų. Aišku, metai dar nesibaigia, bet numanau, kad dviejų likusių knygų (John Irving ,,Sidro namų taisyklės” ir Nikos Kazandzakis ,,Paskutinis gundymas”), kurios buvo pakeistos alternatyvinėmis šiemet taip ir neįveiksiu, nes laukia krūvelė kitų knygų (tačiau kitamet žadu tikrai ir prie jų prieiti). Tai ir buvo didžiausia problema įveikiant iššūkį: vis užsinorėdavau kitos, sąraše nesančios knygos, todėl didžiąją dalį iššūkio knygų ir įveikiau tik antroje metų pusėje. Na, ir, kaip matote, apskritai šie metai nėra itin produktyvūs, bet apie tai pašnekėsiu metų gale.

Kadangi šiam sąrašui knygos buvo parinktos būtent tos, kurių jau seniai labai norėjau, tai tikėjausi, kad nebus problemų skaitant ir jos visos man daugiau mažiau patiks. Tačiau nusivylimų būta ne tiek ir mažai. Na, dėl Traukinių žymėjimo gal dar ir kilo abejonių, bet kad taip nepatiks (įvertinau 1/5), tikrai nesitikėjau. Marą ir Anglą ligonį įvertinau 2/5,  Istorikę (apie tai, kad prieš skaitydama buvau taip tvirtai įsitikinusi, kad ji man labai patiks, jau esu minėjusi), Kaip vanduo šokoladui, Aną Kareniną įvertinau 3/5. Taigi, paskaičiuokime: 6 knygos buvo tikri nusivylimai, taigi, ir skaityti (bei perskaityti) jas buvo tikrai nelengva.

Na, o dabar, be abejo, aptarsiu gerąją šio iššūkio pusę. Šio iššūkio dėka perskaičiau keletą (t.y. 4) gerų knygų. Tai Čiauškutė, Meistras ir Margarita (jai labai nedaug pritrūko iki dar geresnio įvertinimo), Prisukamas apelsinas, Kaprikornija (įvertintos 4/5). Jos visos paliko tikrai gerą įspūdį. Na, ir džiaugiuosi, kad nors dvi knygas iš šio sąrašo galiu laisvai įrašyti į savo geriausiųjų knygų sąrašą. Tai Vargdieniai ir Triumfo arka (5/5). Na, kad Remarque patiks, tai nebuvo didelių abejonių ir visos viltys buvo visiškai pateisintos. Tuo tarpu Vargdienius planavau skaityti jau kelinta vasara (nes šiuo metų laiku turiu daugiausiai laiko, o kūrinys, kaip žinote, tikrai netrumpas), kol pagaliau iššūkio dėka ši vasara buvo ,,lemiama“. Tiesą pasakius, galvojau tada: jei įveiksiu šią, tai net nesvarbu, ar likusias perskaitysiu, ar ne. Maždaug pusantro tūkstančio puslapių kūrinys man prilygo visam iššūkiui. Bet, kaip matote iš vertinimo, ne toks ir iššūkis jis man buvo, greičiau jau malonumas.

Ar dalyvausiu kitais metais vyksiančiame iššūkyje? Tikriausiai. Norimų perskaityti knygų niekada netrūksta. Svarbu, kad tik dalyvavimo taisyklės labai griežtos nebūtų 😀

Na, o dalyvaujantiems linkiu sėkmės einant finalo link.

Reklama

2 mintys apie “2012m. knygų iššūkis įveiktas!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.