3.39. Stefan Whilde ,,Zaratustra kalba makaronams“


Pasičiupau ją bibliotekoj dėl to, kad ji buvo girdėta ir… Labai plona. Tiesiog norėjau skaitaliuko, kurį galėčiau perskaityti lengvai vienu prisėdimu.

„Zaratustra kalba makaronams“ – tai sarkastiškas filosofinis himnas, kandžiai parodijuojantis ne tik Friedricho Nietzsche’s „Štai taip Zaratustra kalbėjo“, bet ir kitus didžius mąstytojų veikalus. Jame pasakojama apie šiuolaikinį Zaratustrą, nusileidžiantį nuo kalnų su buteliu vyno, kad prabiltų tiesos žodžiais į civilizacijos atbukintus ir suvienodintus statistinius vienetus.

Neskaičiau aš Nyčės (bet nesakau, kad niekada ir neskaitysiu), neskaičiau ir kitų didžių mąstytojų veikalų, taigi, pastebėti, kaip jie parodijuojami negalėjau. Bet man to ir nereikėjo. Perskaičiau tikrai nesunkiai (aišku, skaityti kiek sudėtingiau nei kokią Parduotuvių maniakę) ir buvo visai įdomu, o vietomis netgi juokinga. Galvojau, kad bus visiškas absurdas joje parašytas, o pasirodo, ir visai neblogų bei teisingų minčių šioje knygoje galima rasti. Tik vat kad galvoje nieko neišliko iš to, ką joje perskaičiau (aišku, jei susikaupčiau ir mėginčiau prisiminti, tai tikrai nors fragmentai atsigamintų).. Tai ir pasirodė ji man viena tų knygų, kurias perskaičiau ir labai greitai pamiršau.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.