3.37. Michael Ondaatje ,,Anglas ligonis“


Istorijos centre- Hana, karo metais slaugančią vienintelį ligonį- anglų lakūną, baisiai apdegusį, jo lėktuvui nukritus Sacharoje. Anglas ligonis- pats mistiškiausias romano personažas- apdujęs nuo morfijaus, kamuojamas dykumos ilgesio, tolydžio klajojantis apie pragaištingą aistrą moteriai, sutiktai Kaire karo išvakarėse. Kas jis iš tikrųjų? Mokslininkas? Nuotykių ieškotojas? Vokiečių šnipas?..

Iš tikrųjų, nemažai aš tikėjausi iš šios knygos ir galvojau, kad patiks ji man.. Deja. Taip jau būna, kad kartais toji išankstinė nuomonė pasirodo klaidinga. Pradžia pasirodė tikrai nebloga, ypač nuo pat pradžių paliko gerą įspūdį rašymo stilius. Tačiau vien to stiliaus nepakanka: reikia įtraukiančio pasakojimo. O tokio šioje knygoje neradau. Skaičiau ir tikėjausi, kad viskas pasikeis, o kai supratau, kad nebesulauksiu to, baigiau tam, kad tik baigčiau. Na, gal dar šiokį tokį postūmį davė tai, kad knyga yra įrašyta metų iššūkyje (dešimtoji perskaityta)

Beje, jei atsirastų norinčių, sutikčiau pamainyti šią knygą į kokią kitą. Tiesa, iš karto sakau, kad knyga yra skaityta ne kartą, todėl neatrodo kaip nauja, nors būklė tikrai pakankamai gera. Siūlymus priimu iš vilniečių.

Ekranizacija

1996 m. pasirodęs The English Patient (rež.: Anthony Minghella) laimėjo tris Oskarus, o jame vaidina tokie aktoriai kaip Ralph Fiennes, Juliette Binoche, Colin Firth.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.