3.32. Sebastien Japrisot ,,Mirtininkų kupė“


Paskaičiau dabar anotaciją ir eilinį kartą nusistebėjau. Mat joje minima tai, kas išaiškėja tik einant į pabaigą. Todėl jos čia nedėsiu, o tik pati trumpai pasakysiu, apie ką ši knyga. Kupė randama nužudyta moteris. Įtariamieji- kiti toje pačioje kupė važiavę žmonės. Tačiau netrukus liudytojai pradeda kristi kaip lapai: vienas po kito jie randami nužudyti. Tad kas gi yra žudikas ir kokie jo motyvai?

Pradėjau ją važiuodama į Vilnių prieš savaitę (tačiau eilinį kartą suvokiau, kad skaityti važiuojant man nepatinka, nes labai migdo), o užbaigiau šiandien, kadangi ruošiuosi eiti į biblioteką, tad pamaniau, kad reikia užbaigti ir nepasilikti vėlesniam laikui, tuo labiau, kad šiuo metu esu pasinėrusi į žymųjį V. Hugo romaną ,,Vargdieniai“.

Detektyvai, kaip ne kartą esu minėjusi, niekada nebuvo mano mėgstamas žanras. Tačiau šis visai sudomino. Iš tikrųjų, tai vieną nusikaltėlį (taigi, jų bus ne vienas..) galima nuspėti gana greitai, nes duodamos pakankamai aiškios užuominos. Bet patys motyvai atsiskleidžia tik pabaigoje. Skaitytojai arčiau supažindinami su kupė važiavusiais asmenimis, jų mintimis ir važiavimo tikslais, kurie patys įvairiausi. Buvo tikrai pakankamai įdomu, kad nenorėčiau numesti knygos į šoną.

Sebastien Japrisot

Tiesa, kaip nemėgstu rusų knygų dėl vartojamų sunkiausių vardų, taip, žiūriu, nelabai man ir prancūzų vardai patinka. Visi labai panašūs, taigi, nejučia ėmiau maišyti ir net nebesuprasti, kur kuris yra. Be abejo, viską atmaišiau, nes kitu atveju nebūtų tikslo skaityti.

Kalbant apie žudymo motyvus, kurie tokiose knygose tikrai svarbūs ir šiek tiek nulemia patikimo faktorių, tai kažko įspūdingo nesužinojau, viskas pakankamai paprasta.. Bet pats planas visai neblogai sunarpliotas.

Na,  jei per daug nesitikėsite, tai gal ir nenusivilsite.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.