3.31. Irvine Welsh ,,Traukinių žymėjimas“


Na ką, įveikiau pusę knygų iššūkio, nes tai- septintoji perskaityta knyga iš minėto sąrašo. Tai ir buvo pagrindinė priežastis, kodėl aš ją perskaičiau. Jei nebūtų ji buvusi įtraukta, tai tikriausiai jau po 50 ar 100 psl būčiau padėjusi ją į šalį ir niekuomet prie jos negrįžusi.

Tai mozaika iš kelių, į heroiną įjunkusių ar kitaip į savidestrukciją linkusių darbininkų klasei atstovaujančių jaunų škotų pasakojimų apie save. Pagrindinio knygos antiherojaus Marko Rentono gyvenimas yra futbolo, sekso, narkotikų ir netikrų draugų mišinys. Neviltis ir juodžiausias humoras. Meilė ir purvas, geismas ir neapykanta, pavydas ir pasiaukojimas, išlikimas ir pralaimėjimas.

Kažkas skaičiavo, kiek kartų vienoje dainoje žodį ,,myliu“ ištaria Marijonas Mikutavičius. Būtų įdomu paskaičiuoti, kiek kartų šioje knygoje užrašytas žodis supistas. Dažnai taip įsismaginama, kad netgi į vieną sakinį jie sutelpa bent keli. Išbraukus juos, tikriausiai knyga suplonėtų ketvirtadaliu. Ir žinot, galvoju, kad man net ir nesvarbu, kokia to žodžio reikšmė, esmė tame, kad tas žodis kartojamas ir kartojamas. Bet kuris taip dažnai minimas žodis imtų erzinti.. Nors kuo toliau skaičiau, tuo mažiau jį pastebėjau.

Irvine Welsh

Ši knyga- tai ne koks paauglių pamėgtas Heroinas. Tai knyga apie narkomanus, tačiau viskas pateikiama nepagražinant spalvų, nemoralizuojant ir nerodant, kokie vargšeliai yra veikėjai. Daug juodo humoro- tai žada anotacija ir iš tikrųjų, skaičiau ir nežinojau, ar čia juoktis, ar baisėtis. Atskleidžiama ne tokia ir graži narkomanų gyvenimo pusė, tuo ir skiriasi ši knyga kad ir nuo Baimė ir neapykanta Las Vegase, kurioje veikėjai gyveno labai linksmai.

Knyga man priminė visišką balaganą, ypač dėl peršokimo nuo vieno veikėjo prie kito, nuo vieno veiksmo, prie visai kito. Svarstau, kad gal būtų geriau, jei visgi būtų susitelkę ties vienu ar dviem veikėjams, nes personažų gausa tikrai nėra pliusas šiai knygai. Neradau nieko, kas sudomintų, taigi galop, skaičiau tam, kad perskaityčiau, taigi, nelabai besigilinau kartais net apie kurį veikėją kalbama. Aišku, nesakau, kad buvo visiškai neįdomu, buvo, kad koks skyrelis pasitaikydavo ir visai neblogas bei ganėtinai patraukiantis dėmesį, bet visgi kone visą knygą skaičiau nuobodžiaudama ir žiūrėdama, kiek man tų puslapių dar liko..

Ekranizacija:

1996 m. pasirodęs Danny Boyle režisuotas filmas Trainspotting išgarsino pagrindinio vaidmens atlikėją Ewaną McGregorą visame pasaulyje. Filme vaidina ir knygos autorius Irvine Welsh.

Reklama

5 mintys apie “3.31. Irvine Welsh ,,Traukinių žymėjimas“

  1. Be reikalo save kankinai. Yra knygų, kurios tau neskirtos, nors ir laikai save intelektualu ir panašiai. Aš skaičiau šitą du kartus. pirmasyk irgi jausmas buvo nekoks. Antras kartas – kai išėjo naujas leidimas – buvo visai kitoks, ir knygą „suvartojau“ su malonumu, o žodis supistas labai rimtai kelioms dienoms buvo įėjęs mano leksikonan. Reiks pažiūrėti, kas ten tavo sąraše.

      • Sakyčiau, galima turėti sąvoką „purvinos knygos“ – tą nišą labai gerai užpildo leidykla kitosknygos (tas pats Welsh, taip pat Bukowski ir t. t.). Tada belieka sau pasakyti, ar turi vidinį poreikį tokiai literatūrai. Jei neturi – labai paprasta – nereikia to ir skaityti, ir savęs nervinti tuo skaitymu. Kita vertus, su amžiumi keičiasi skaitymo skonis, ir kas vakar buvo labai gerai, gali pasirodyti niekalas, ir atvirkščiai.

  2. O Bukowski kol kas nė kiek netraukia , bet, kaip ir pats sakai, skonis laikui bėgant keičiasi, tad, kas žino, gal po metų, penkerių ar dešimties skaitysiu ir mėgausiuosi panašiomis knygomis. Dėl to paties skonio keitimosi dabar neskaityčiau kai kurių paauglystėje skaitytų ir didelį įspūdį palikusių knygų, nes numanau, kad visai kitaip į jas žiūrėčiau.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s