3.29. Fred Vargas ,,O Sena teka“


Jau kurį laiką einu į biblioteką su mintimi, kad radusi kokią nors T.  Gerritsen knygą, tikrai pasiimsiu, bet kad paskutiniu metu net Chirurgo neįmanoma rasti, o seniau net po kelis egzempliorius būdavo.. Tai va, ta proga, kad nieko neradau, sumaniau pasiimti porą plonyčių detektyvų. Viena iš tų dviejų knygų ir yra ši.

Šioje knygoje pateikiamos trys istorijos apie komisarą Adamsbergą. Kiekvienoje jis tiria po vieną nusikaltimą. Pirmojoje komisaras gauna paslaptingus laiškelius, o dar priešais komisariatą keistuolis valkata įsitaisęs, antrojoje vyriškis turi ištirti per Kalėdas Senoje rasto kūno atsiradimo aplinkybes, na, o trečiojoje iš kempinių pardavėjo privalo ištraukti reikiamą informaciją apie nusikaltimą, kurį pastarasis matė įvykdant.

Knyga skaitosi labai greitai, nė poros valandų nereikia (o kažkam tikriausiai ir valandos nereiks). Visos trys istorijos prasideda ganėtinai įdomiai, o svarbiausia tai, kad jos skirtingos. Tačiau, nors pradžios žada įdomias istorijas, bet viskas išaiškinama per daug greitai.. Neįdomu, kai taip greitai viskas išsisprendžia, net nespėji sureaguoti, o jau viskas- pabaiga. Net ir pati pirmoji istorija, kuri yra ir ilgiausia, be visai smagaus veikėjo valkatos Vasko da Gamos (taip jį vadina) nieko įdomaus pabaigai nežada, nes visas išsiaiškinimas taip netikroviškai atrodo, nes neaprašomas pats tyrimas… O juk pats tyrimas- vos ne įdomiausia dalis būna.

Fred Vargas

Knygų serija: (Komisaro Adamsbergo serija)

  1. Mėlynų skritulių žmogus
  2. Išvirkščias žmogus
  3. Les Quatre Fleuves
  4. Bėk greitai ir ilgai negrįžk
  5. O Sena Teka
  6. Wash This Blood Clean From My Hand
  7. Neptūno vėjai
  8. An Uncertain Place
  9. L’armee furieuse
Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s