3.24. Paolo Giordano ,,Pirminių skaičių vienatvė“


Tikriausiai nėra tokio žmogaus, kuris nebūtų nors akimirką per savo gyvenimą jautęs vienatvės. O pagrindiniai veikėjai jį jaučia visą laiką. Ir toji vienatvė tokia slegianti ir liūdna, kad net jie nesugeba pagelbėti ir panaikinti vienas kito vienatvės. Tie du veikėjai- Matija ir Aličė. Juos abu jungia vienodai skaudi praeitis, kuri paženklino jų gyvenimus. Dabar telieka klausti, kas būtų, jeigu.. Jeigu Tai nebūtų nutikę nei vienam, nei kitam. Bet taip pat būtų galima klausti, kaip būtų buvę, jei jie nebūtų susitikę, kas būtų jei Matija būtų buvęs ryžtingesnis ir t.t. Ir tokių ,,jeigu“ būtų daugybė. Bet nėra prasmės spėlioti, nes nutiko taip, kaip matyt turėjo nutikti ir nieko čia nebepakeisi.

Liūdesys sklinda nuo pat pirmojo puslapio, kadangi autorius gan aiškiai, nors ir neparašydamas to tiesiai šviesiai, atskleidžia pagr. veikėjos (o vėliau ir kito- Matijos) jausmus. Iš tikrųjų, maniau, kad tai bus paprastas pasakojimas apie du paauglius, kurie įsimyli vienas kitą ir pan. O čia ar buvo meilė? Nežinau, bet visgi kažkas tarp jų buvo. Kaip Matija, gabus matematikai vaikis, palygino jų draugystę: jis- pirminis skaičius, o Aličė- jo dvynė (pirminių skaičių dvynius vieną nuo kito skiria tik vienas porinis skaičius).

Paolo Giordano

Nepaisant nuotaikos, knyga skaitosi labai lengvai ir greitai, net nesitikėjau taip greitai perskaityti. Bet visgi tikėjausi daugiau. Nesužavėjo taip, kaip galvojau, kad sužavės. Nors vis tiek tai gera, verta skaitymo knyga, sukelianti nemažai minčių. Buvo įdomu stebėti, kaip bėgant metams keičiasi pagr. veikėjų gyvenimai ir, deja, nieko gražaus ir linksmo juose nėra. Buvo momentų, kai norėjosi juos gerai papurtyti, kad jie ne tik galvotų (ypač Matija), bet ir darytų tai, ką galvoja daryti..

Nuotaika po knygos perskaitymo nebus linksma. Bet sveika karts nuo karto paskaityti ir tokių knygų.

Ekranizacija:

2010 m. pasirodė Saverio Costanzo režisuotas filmas ,,La solitudine dei numeri primi“.

Reklama

2 mintys apie “3.24. Paolo Giordano ,,Pirminių skaičių vienatvė“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.