3.21. Stephen King ,,Doloresa Kleiborn“


37 -uoju numeriu pažymėtoje knygoje pateikiamas romanas ir apysaka.

Doloresa Kleiborn

Tai romanas apie dvi moteris, kurios savo vyrus kadaise nužudė. Dabar viena jų mirusi, o kita- Doloresa- sėdi teisme ir pasakoja savo gyvenimo istoriją.

Stephen King tituluojamas kaip siaubo romanų rašytojas. Tačiau ši knyga nėra toji, kurią skaitant bėgiotų šiurpuliukai. Tai daugiau gyvenimiška istorija apie paprastus žmones, jų išgyvenimus ir troškimą pabėgti nuo nelaimingo gyvenimo. Viskas aprašyta tikroviškai ir galima rasti daug aktualių temų: alkoholikai vyrai, mušamos moterys, prievarta prieš vaikus, kaimynų abejingumas. Tai dedasi visame pasaulyje ir dabar. Rodos, atsainiu balsu viską pasakodama Doloresa viskam suteikia ironijos, kuri jaučiama viso paskojimo metu. Ji trumpai susimąsto apie tai, ką būtų dariusi kitaip, o ko ne, žodžiai liejasi nebūtinai tokie, kokie skirti teismo auditorijai, bet tokia toji Kleiborn- atvira ir nieko nemananti slėpti. Tuo tarpu Vera- visai kitokio statuso moteris, tačiau viduje išgyvenusi sunkias dramas ir paskutinius metus praleidusi taip, kaip nė vienas netrokšta. Skaityti buvo ganėtinai įdomu, nors puslapiai nesivertė taip greitai, kaip norėjosi ir vienu metu visas pasakojimas buvo kiek pabodęs, bet įvairūs siužeto vingiai sugrąžindavo susidomėjimą. Gal tai nėra geriausias King’o parašytas romanas, bet perskaitymo vertas.

Rita Heivort ir pabėgimas iš Šošenko kalėjimo

Taigi, būtent šios apysakos aš ir norėjau, dėl jos ir pasiėmiau šią knygą. Juokingiausia, kad nežinojau, ar šis kūrinys yra išleistas lietuviškai, tad nuėjusi į biblioteką tiesiog ėmiau visas King’o knygas iš eilės ir peržiūrėjau jų turinius. Na, bent jau gerai, kad ji nebuvo didžiausiu skaičiumi pažymėtoje knygoje.. Bet kuriuo atveju, svarbiausia, kad radau.

Stephen King

Pasakojama apie Šošenko kalėjimo kasdienybę, kurio centre du mirčiai kalėjime pasmerkti kaliniai: Redas ir Endis. Redas- senbuvis, kuris visuomet kaliniams už tam tikrą atlygį gauna to, ko jie nori. O Endis ateina į kalėjimą nuteistas iki gyvos galvos už nusikaltimą, kurio nepadaręs. Tačiau jis greitai atranda vietą kalėjimo hierarchijoje.

Kadangi daugelis apie filmą, kuris pastatytas pagal šį kūrinį, kalba kone kaip apie geriausią kada nors sukurtą, tai maniau, kad knyga irgi bus super gera (filmo nemačiau, nes norėjau pirma perskaityti knygą). Pradžioje įsivažiavau sunkiai, skaityti buvo ganėtinai nuobodu, nes viskas pasirodė gan blankiai aprašyta. Kai kurias vietas,kur buvo kalbama apie Endžio pagalbą su pinigų tvarkymu, tiesiog perbėgau akimis, nes buvo tiesiog neįdomu skaityti. Bet visgi antroji pusė kūrinio atpirko visus tuos nuobodžius puslapius (o juk viso labo iš viso kūrinys apima vos 100 psl). Būtent čia išaiškėja tikroji knygos esmė, tikroji tema: tai pasakojimas apie nepaprastą tikėjimą ir kantrybę, apie žmones, kurie jau nebeturi ko prarasti, tad nebijo rizikuoti. Apie begalinį laisvės troškimą ir žinojimą, kad, nepaisant teismo sprendimo, išauš diena, kai vėl bus pajausta laisvė.

Vėlgi, čia nieko nėra bauginančio ar baisaus, tik nugali žmogiškieji faktoriai, nereikia pasitelkti jokių fantastinių elementų, kad vienas ar kitas įvykis pasisuktų reikiama linkme.Nors kalbama apie kalėjimą ir kalinius, tačiau knyga šviesi ir pilna vilties. Patiko.

Ekranizacijos:

1995 m. pasirodė ,,Doloresos Kleiborn“ ekranizacija (,,Dolores Claiborne“), kurią režisavo Taylor Hackford,  o pagr. vaidmenį atliko Kathy Bates.

1994 m. pasirodė ,,Rita Heivort ir pabėgimas iš Šošenko kalėjimo“ ekranizacija ,,The Shawshank Redemption“, kurią režisavo Frank Darabont, o pagr. vaidmenis atliko Tim Robbins ir Morgan Freeman . Filmas nominuotas septyniems Oskarams.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.