3.20. Karin Slaughter ,,Aklumas“


Į mano rankas detektyvai patenka ne taip ir dažnai, kadangi privengiu šio žanro. Tačiau ši knyga mane patraukė nuo pat pradžių. Ir džiaugiuosi, kad pradinė nuomonė išliko tokia pati užvertus paskutinį puslapį.

Mažutis Pietų miestelis paralyžiuojamas, kai randama nužudyta jauna koledžo dėstytoja. Tokio pasibaisėtino nusikaltimo miestelio pediatrė ir koronerė Sara Linton dar nėra regėjusi – bet tik atlikus skrodimą iš tikrųjų paaiškėja, koks sumanus ir siaubingas yra žudikas.

Buvęs Saros vyras – policijos viršininkas Džefris Toliveris – vaikosi nesugaunamąjį nusikaltėlį, o Lena Adams – aukos sesuo ir vienintelė moteris detektyvė apygardoje – prisiekia asmeniškai atkeršyti. Tačiau kai makabriškai nukryžiuojama antra vietos moteris, pasitvirtina didžiausios jų baimės: tarp jų siaučia maniakas. Surasti žudiką gali padėti tik Sara. Jos praeityje glūdinti paslaptis turi nuplėšti gudraus psichopato kaukę… arba pražudyti ją pačią.

Kada paskutinį kartą skaičiau tokį įtraukiantį detektyvą? Matyt prieš ketverius metus, kai skaičiau James Ellroy ,,Juodoji orchidėja“. ,,Aklume“ įtampa išlaikoma pakankamai ilgai, nors skaitytojai žudiko tapatybę sužino daug anksčiau nei veikėjai. Taip, galiu pasakyti, kad žudikas yra ne šiaip koks nors pašalinis, ,,iš oro“ atsiradęs personažas, o vienas iš karts nuo karto pasirodančių žmonių. Nustatyti jį galima tikrai gan greitai. Nužudymai gan žiaurūs ir kai kurie žudiko veiksmai net protu nesuvokiami. Nusikaltėlio radimo kulminacija gal ir nėra labai išradinga, bet kažko kitokio ir nelabai galima tikėtis.

Karin Slaughter

Šalia viso tyrimo atskira siužetinė linija skiriama Sarai ir jos buvusiam vyrui, jų abiejų santykiams, mintims ir troškimams. Verčiant puslapius išaiškėja vis daugiau faktų iš jų abiejų, o ypač Saros, praeities. Veikėjai mokosi iš savo klaidų ir stengiasi taisyti padėtį, kad ir kaip tai būtų sunku.

Pabaigoje rašoma, kad Džefris niekada negalės visiškai pasitikėti miestelio gyventojais. Niekada nežinai, ar žmogus, kuris tau meiliai šypsosi, su kuriuo galbūt praleidi daug laiko šnekučiuodamasis ar leisdamas laisvalaikį, neslepia baisios paslapties. Toks jau tas pasaulis.

Kaip ir minėjau, knyga tikrai įtraukianti, nesinorėjo jos padėti į šalį, kol nebaigiau. Veikėjų išgyvenimai ir mintys, intensyvus tyrimas- tai rasite šioje knygoje. Rekomenduoju detektyvinių trilerių gerbėjams.

Knygų serija

Aklumas

Širdies randai

A Faint Cold Fear

Indelible

Faithless

Beyond Reach

Reklama

1 mintis apie “3.20. Karin Slaughter ,,Aklumas“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.