3.12. Alice Hoffman ,,Trečiasis angelas“


Meilė būna gera ir bloga. Kai kada meilė padeda žmogui pakilti virš savo silpnybių, o kartais beviltiškai užgriūva tada, kai mažiausiai jos nori ar lauki.

Neįtikėtinai įdomus, užburiantis pasakojimas apie trijų moterų meilę trim vyrams, kurie nebuvo joms skirti. Kietakaktė Madlina Heler beviltiškai susižavi sesers sužadėtiniu… Frida Luis, kaimo gydytojo duktė, pabėga iš namų ir tampa nenusisekusios roko žvaigždės mūza… O gražuolė Brina Evans verčiama ištekėti, nors tebemyli savo vyrą, su kuriuo susituokė slapčiomis. Romano centre – Liusė Grin, kaltinanti save dėl tragedijos, kurios liudytoja tapo vos dvylikos metų.

Keturios moterys, trys istorijos, kurių pagrindas- meilė. Ir visos tos istorijos gan panašios, jose galima rasti tas pačias sudėtines dalis: susižavėjimą, meilę, mirtį. Tačiau visas jas jungia tik tai, kad kažkuriuo gyvenimo laikotarpiu moterys pažins viena kitą, bet nebūtinai žinos šiuos nutikimus. Kas dar? Tas pats viešbutis ir ta pati istorija apie tris angelus: Gyvybės, Mirties ir Trečiąjį…

Vienam prisėdimui- vienas skyrius. Nors galima iš karto ir visus tris perskaityti. Kiekvienas skaitytojas turėtų rasti labiausiai jam patinkančią istoriją. Man labiausiai patiko trečioji. Ji ir sudėtingiausia, ir spalvingiausia, ir tragiškiausia. Ir toji mergytė- dar visai mažytė, o mąstanti kaip didelė ir mačiusi tiek, kiek kitas ir per visą savo gyvenimą gali būti nematęs. Tas pasakojimas užburia ir nepaprastai įtraukia. Būtent šioje istorijoje sudedami visi taškai ant i- nebelieka klausimų, kurie kilo skaitant ankstesnes istorijas.

Alice Hoffman

Tačiau kitų taip pat nederėtų visiškai nuvertinti. Pirmoji- kalba apie meilę, kuri užklumpa visiškai netikėtai ir dažnai net ne laiku. Banaloka, tačiau puslapiai patys verčiasi. Antroji istorija mane mažiausiai palietė, vangiai skaitėsi, nors ji irgi turi kažką savito. Apskritai, kalbant apie visas tris istorijas, tai man patiko tai, kad jose jautėsi moterų skirtingumas, tai, kaip skirtingai jos elgiasi, vertina ir jaučiasi.

Ir viršelis- man jis tikrai patiko. Būtent jis ir privertė daugiau pasidomėti šia knyga.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s