3.11. Algimantas Čekuolis ,,Faktai ir šypsenos“


Šioje knygoje pateiktos 59 temos, kurios yra pačios įvairiausios: nuo istorinių faktų, karų ir politikos, Anglijos iki ne ką mažiau įdomių temų kaip meilė, vyrų ir moterų supanašėjimas, jaunimo pokyčiai.

Prisipažinsiu, pirmąjį skyrių skaityti man buvo sunku ir nuobodu. Žinau, kad tai, kas jame rašoma, žinoti naudinga, bet visgi atominės bombos ir Žalgirio niuansai manęs nė kiek nedomina. Tad pabaigusi šį skyrių lengviau atsipūčiau. Tuo labiau, kad, jei senesnėje jo knygoje ,,Staigmenos ir kiti žinomi dalykai“ man buvo per daug politikos, tai šioje jos buvo ne tiek ir daug. Man, jos nemėgėjai, tai yra didelis pliusas.

Iš tikrųjų, sužinojau daug. Buvo tikrai įdomu skaityti, kadangi temos yra labai įvairios. Įsinorėjau nuvykti į Angliją. Patiko mintis, kad A. Čekuolis tiki, jog šiuolaikinis jaunimas nesėdi tik prie kompiuterio, tačiau ir knygas skaito, ir filmus žiūri (juk vieša paslaptis, kad piratauja daugiausiai būtent jaunimas), ir bendrauja ne tik socialiniuose puslapiuose, bet ir gyvai susitikę. Sudomino tai, kad Japonijoje populiarėja skyrybų šventimas. Ir santykiai tarp Skandinavijos šalių, ir mafijų ypatumai, ir kinės mamos, ir ateities spėlionės, ir dar daugelis temų, kurios sudomina ne tik savo tematika, bet ir puikiu rašymo stiliumi. A. Čekuolis mėgsta ir saikingai pajuokauti, ir netgi ironijos pavartoti. Juk be viso to tekstas būtų daug sausesnis, tad kiek mažiau įdomus.

O jau paskutinio skyriaus negalima nepaminėti. Jis nedidelis (ak, kaip norėjosi, kad būtų ilgesnis!), tačiau toks, kurį perskaičius gera nuotaika nedings visą dieną. A. Čekuolis yra dirbęs kelionių vadovu, tad turi prikaupęs nemažai smagių nutikimų. Keletas jų- šiame skyriuje.

Tai puiki knyga žinių praplėtimui ir suvokimui, kas gi vyksta ne tik mūsų, bet ir kitose šalyse. Visi faktai vienoje vietoje- ko gi daugiau norėti?

Reklama

2 mintys apie “3.11. Algimantas Čekuolis ,,Faktai ir šypsenos“

  1. Namie turiu visas keturias Čekuolio knygas, bet dar nė vienos neskaičiau. Patartum pradėt nuo pirmosios jo išleistos ar tai visiškai nesvarbu? Nėra visiškai jokių aliuzijų į ankstesnes jo knygas ar jose nagrinėtas temas?

    • Aš skaičiau porą jo knygų, tad dėl tų, kurių neskaičiau, nieko negalėčiau pasakyti. Bet šiaip nemanau, kad yra svarbu, nuo kurios pradėti. Kiek pastebėjau, yra keletas pasikartojančių temų (na, kad ir apie Švedijos lygių teisių įgyvendinimą radau tiek vienoje, tiek kitoje knygoje), bet pateikiama ne ta pati informacija, nėra jokių nuorodų į ankstesnes knygas, todėl drąsiai gali pradėti kad ir nuo paskutiniosios. 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.