3.10. Colleen McCullough ,,Erškėčių paukščiai“


Tikriausiai nėra knygomis besidominčio žmogaus, kuris nebūtų nors girdėjęs apie šią knygą. Taip, ši knyga tapusi jau kone klasika, tad ėmiausi jos beveik įsitikinusi, kad tai bus- viena geriausių knygų, kurias skaičiau šiais metais. Kad labai nusivyliau, nepasakyčiau, bet ir didelio įspūdžio ji man nepaliko.

O pasakojama apie Australijoje,Drohedos ūkyje gyvenančią šeimą, kuri čia persikrausto iš visai neturtingo krašto. Ir būdama vos vienuolikos Megė sutinka kunigą Ralfą, tačiau nė nežino, kas dėsis ateityje. O istorija tęsiasi ne vieną dešimtį metų.

Taip, būtent tai mane ir nustebino: tikėjausi paprastos meilės istorijos, kuri tęsiasi na, blogiausiu atveju dešimtmetį. O gavau visą šeimyninę kelių kartų istoriją, kurioje tiek daug visko: laimės akimirkų, skausmo, mirčių, užslėptų jausmų.

Bet žinote, ta meilė, kuri buvo tarp Megės ir Ralfo (hm, tikriausiai turėjau įspėti, kad šiek tiek turinio bus pasakyta? Bet kad daugelis panašiai jau žino, apie ką bus pasakojama..), manęs taip ir neįtikino. Megė kaip Megė, nors jos naivumas kartais mane tikrai nervindavo. Bet iš tiesų pažvelgus į visą aplinką, kurioje ji gyveno, ir laikotarpį dar būtų galima ją pateisinti.. Tačiau Ralfas? Ne, jo niekuomet neteisinsiu. Garbėtroška, pasitikintis savimi karjeristas (juk kunigystė- irgi darbas). Dar kas man pasirodė reikšminga: niekuomet nebuvo kalbama apie tai, kad kaip čia dabar jis prieš visus pasirodytų, jei atsisakytų kunigystės. Svarbiausia- pinigai, titulai. Štai tau ir kunigas. Jei būtų mąstęs, kad jis negali išsižadėti įžadų dėl to, kad myli/beatodairiškai tiki Dievu, dar suprasčiau. Bet ir apie tai ne tiek ir buvo galvota.

Colleen McCullough

Tikriausiai todėl mane labiau žavėjo antroji pusė knygos. Džastina labai pagyvino visą istoriją. Smagi, nebijanti išsiskirti, oranžinių ir rožinių suknelių mėgėja, grubi, tiesmuka, tačiau tai netrukdo (o gal kaip tik padeda) būti gera ir talentinga aktore. Patiko ir Denas, nors vienu jo pasirinkimu nebuvau patenkinta. Ir buvo man labai labai jo gaila, kaip ir gaila Frenko, kuris man patiko nuo pat pradžių.. Taigi, kaip ir pati pastebėjau, man didesnį įspūdį paliko ne patys pagrindiniai veikėjai (nors kai kuriuos jų galima ir tokiais vėliau pavadinti).

Be abejo, buvo akimirkų, kai tiesiog norėjosi kuo greičiau sužinoti, kaip vienas ar kitas dalykas išsispręs, spėliojau ir pabaigą (na, bet kadangi nesitikėjau, kad tai tęsis šitiek metų, tai ir spėjimai buvo blogi).. Bet visgi norėjosi, kad vietomis knyga nebūtų tiek ištęsta.

Nežinau, ar kam nors pagelbėjau, ar apskritai supratote, ką čia parašiau, nes nesidėlioja mintys į rišlų tekstą..

Pabaigai pasakysiu, kad tikrai nesigailiu skaičiusi ir tikrai tai nebus ta knyga, kuri visiškai užsimirš. O tai reiškia, kad knyga yra gera. 🙂

Ekranizacijos:

 • 1983 m. Lee Stanley režisavo keturių epizodų mini serialą The Thorn Birds, kuriame pagr. vaidmenis atliko Richard Chamberlain ir Rachel Ward.
 • 1996 m. pasirodė Kevin James Dobson režisuotas TV filmas The Thorn Birds: The Missing Years. Ir šiame filme Ralfą vaidina Richard Chamberlain, o į Megės personažą įsikūnijo Amanda Donohoe.
Reklama

3 mintys apie “3.10. Colleen McCullough ,,Erškėčių paukščiai“

 1. Didesnio įspūdžio galbūt nepaliko dėl to, kad šioji knyga ir skirta tik lengvam pasiskaitymui. Ta prasme, atrodo, lyg joje ir nėra nieko meniškai vertingo, nebūtina ieškoti kažkokių gilesnių minčių. Aš, negaudama to gilesnio suvokimo, kažko naujo, ko pasisemiu iš kitų knygų, iš čia pasiėmiau žinias apie Australijos buitį ir klimatą. Man asmeniškai, tie visi buities ir sunkių gyvenimo sąlygų aprašymai šioje knygoje labiasuiai ir patiko. O dėl to, kad pagrindiniai veikėjai erzina, o patrauklesni atrodo šalutiniai – pritariu. Apskritai, šiais laikais tokia kunigo ir panelės meilės istorija (dar jei skaitydami prisiminsime, koks jų amžiaus skirtumas…) yra tokia… netikra, senoviška, gal net kiek blanki.

  • Siūlau paskaityti, jei neskaitei, Xavier Herbert ,,Kaprikornija“. Iš jos tikrai nemažai žinių pasisėmiau apie Australiją. 🙂 Ir kadangi ją pati ne per seniausiai skaičiau, šioje ne tiek ir daug kreipiau dėmesį į pačią gamtą, klimatą.
   Pritariu dėl meilės istorijos 🙂

   • Dėkui už rekomendaciją, bet kolkas susilaikysiu. Nesu pasiruošusi didelei knygai, o žinių apie Australiją užtektinai pasisėmiau iš „Erškėčių paukščių“, kurią skaičiau irgi neseniai. ;}

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.