3.9. Ian McEwan ,,Česilo pakrantėje“


Tai knyga, kurią pasiėmiau, kad ir kaip kvailai skambėtų, dėl gražaus viršelio ir žinomo autoriaus. Net nenumaniau, apie ką ji. Ir rekomenduoju: neskaitykite anotacijos, nes ten viskas taip nupasakota, kad sužinai ir pradžią, ir pabaigą (nesuprantu, kodėl taip daro..). O knyga iš pažiūros skirta vienam prisėdimui, tačiau neapsigaukite: tai ne koks lengvas skaitalas.

Pasakojama apie jaunavedžių porą Edvardą ir Floransą, kurie vos susituokę atvyksta į Dorseto pakrantėje esantį viešbutį. Jie abu neramiai laukia pirmosios vestuvių nakties…

Nors lig šiol skaičiau tik vieną I. McEwan’o knygą ,,Atpirkimas“ (pažintis su ,,Šeštadieniu“ nenusisekė), tačiau jau supratau, ką jis moka geriausiai: subtiliai ir įdomiai papasakoti apie trumpą laikotarpį, ,,Česilo pakrantėje“ atveju: nepilną parą. Atskleistos vidinės veikėjų mintys parodo, kokie iš tiesų jie yra ir panašūs, ir skirtingi. Bet svarbiausia tai, kad skaitytojas sužino, ką jaučia ir galvoja tiek vienas, tiek kitas. Pirmosios bendros nakties baimės priežastis bandžiau atrasti iš visokių užsimintų praeities gyvenimo detalių, tačiau rezultatas  mane nustebino, nes visgi tos priežastys pernelyg paprastos. Finalas būtų tikrai nustebinęs, jei nebūčiau tos prakeiktos anotacijos skaičiusi.

Nemažai dėmesio skiriama praeičiai. Papasakojama abiejų sutuoktinių gyvenimo istorijos, nupiešiami jų tėvų paveikslai, o jie- tikrai įdomūs ir saviti. Praeitis padeda daugiau sužinoti apie kiekvieną personažą, jų pirmąjį susitikimą, visus įvykius, kurie rutuliojosi po to.

Ian McEwan

Ko galima pasimokyti? Kad neįmanoma ilgai slėpti savo minčių, kad išsikalbėjimas ir supratimas yra būtinas, nes kitaip gali įvykti pasekmės, dėl kurių po to galima dar ilgai gailėtis.

Bet visgi nepasakyčiau, kad mane ši knyga labai sužavėjo. Buvo momentų, kai tiesiog norėjosi padėti knygą į šalį ir nebegrįžti prie jos. Tačiau perskaičiau.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.