3.5. Jeffrey Eugenides ,,Jaunosios savižudės“


Tai knyga apie penkias seseris: Sesiliją, Teresę, Merę, Bonę ir Laks. Visos jos, nors iš pažiūros vienodos, bet iš tiesų visiškai skirtingos. Jos paliko gilią žymę aplinkiniams, stebėjusiems pragaištingos lemties mergaites.

Nors nuo pat pradžių sužinome pabaigą, bet skaitymo malonumas nuo to visai nenukenčia. Knygos pasakotojas (o gal tiksliau pasakotojai, nes pasakojama įvardžiu ,,mes“) po truputį dėlioja visą mergaičių istorija ir bando išaiškinti tikrąsias priežastis, kurios privedė paaugles prie to. Pasakojimas slysta palengva, kuo toliau, tuo daugiau sužinome apie mergaites, jų tėvus.

Skaičiau ir niekaip nesuvokiau, kaip galima nepastebėti, kad kažkas darėsi. Nors, kita vertus, bent jau aplinkiniai matė ir tiesiog laukė to, kas neišvengiama. Net ir patys mergaičių namai tapo vis labiau apleisti, tarsi pranašaudami apie artėjančią tragediją. Nė kiek nepateisinau žmogaus, kuris, mano nuomone, buvo kalčiausias šioje situacijoje. Nes tai, kas buvo daroma, peržengė visas ribas…

Jeffrey Eugenides

Įdomi knyga. Po jos liko gan slogus jausmas, kadangi linksmų, šviesių akimirkų ne tiek ir daug joje aprašyta. Kaip ir minėjau, tiesiog ore buvo jaučiama greita baigtis.

Knyga, kuri patiks ir paaugliams, ir suaugusiems.

Rekomenduoju.

Ekranizacija:

1999 m. pasirodė knygos ekranizacija The Virgin Suicides, kurio režisierė- Sofia Coppola, o pagrindinius vaidmenis atlieka J. Woods, K. Turner, K. Dunst, A. J. Cook, H. Hall, L. Hayman, Ch. Swain.

Reklama

1 mintis apie “3.5. Jeffrey Eugenides ,,Jaunosios savižudės“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s