3.2. Antanas Škėma ,,Balta drobulė“


Antroji šiais metais knyga, kurią paėmiau tik dėl žodžio ,,reikia“. Neslėpsiu, buvo kiek baugu, ar pavyks įveikti šią, rodos, plonytę knygą, apie kurią tiek kontrastingų nuomonių: ji arba peikiama, arba keliama į padanges. Bet įveikiau vienu prisėdimu ir, nors nepriskiriu savęs nei prie vienų, nei prie kitų, bet žinau, kad galbūt po kelerių metų ją vėl imsiu į rankas ir skaitysiu.

Pasakojama apie Antaną Garšvą, dirbantį liftininku. Knygoje pateikiamas nepilnos paros laikotarpis, per kurią pagr. veikėjas prisimena tiek daug visko: vaikystę, jaunystę, tėvus, pasipriešinimą bolševikams ir t.t., taip pat karts nuo karto aprašomi pasakojimai apie liftu važiuojančius žmones.

Nepasakyčiau, kad skaitėsi lengvai: iš tiesų, kai viskas parašyta gan chaotiškai, kartais sunku būdavo greitai susivokti apie ką eina kalba ir į kurį Antano laikotarpį nukelia šis pasakojimas. Tačiau skaityti buvo įdomu. Yra nemažai įdomių įžvalgų apie gyvenimą, rašytojas pateikia ne vieną žymaus žmogaus (daugiausiai rašytojų) citatą, kurios puikiai įsipaišo į siužetą. O ir minimi garsių žmonių vardai laiku ir vietoje, tai, manau, rodo ir paties A. Škėmos erudiciją.

Galbūt vienos vietos buvo ne itin įdomios, bet buvo tokių (ir jų žymiai daugiau), kurios padarydavo didžiulį įspūdį. Ypač įsiminė (ir tikriausiai ilgai dar atminty išliks) pasakojimas apie tėvą. Ir tas paskutinysis sakinys- toks ,,lyg tarp kitko“. Dar vienas, kas dažnai buvo kartojama, tai up ir down. O juk toks būtent ir yra mūsų gyvenimas.

Visuomet gera surasti knygoje ką nors artimo sau- o šioje knygoje tai radau. Tad tai, be abejo, dar vienas pliusas. O ir patys pastebėjimai kai kuriose vietose buvo tokie tikslūs, tokie prasmingi ir teisingi.

Jei trumpai: rekomenduoju, jei dar neskaitėte. Man ši knyga gal ir nėra ,,viena geriausių“ , bet kad gera- tai tikrai.

Reklama

1 mintis apie “3.2. Antanas Škėma ,,Balta drobulė“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s