3.1. Vanora Bennett ,,Šilko karalienė“


Paskutiniu metu mėgstu pasinerti į filmus, kuriuose dominuoja karaliai, princesės ir pan., tad labai apsidžiaugiau, kad ši knyga, jau gan ilgokai stovėjusi ant stalo, sulaukė būtent to momento, kai aš įsinorėjau būtent tokios, prabanga ir dvaro paslaptimis alsuojančia knyga.

1471-aisiais Rožių karuose įvyko reikšmingas lūžis – Eduardas IV laimėjo sostą.
Džeinė ir Izabelė Lambert yra Anglijos šilko pirklio dukterys. Joms šiuo metu labiau rūpi rasti gerus ir mylinčius vyrus. Tačiau merginų tėvas įsitikinęs, kad santuoka turi būti naudinga ir kad per ją būtų galima užmegzti svarbius verslo ryšius, todėl mintis apie meilę reikia atidėti galbūt tolesnei ateičiai. Šilko pirklys tikisi per santuoką susieti dukteris su Eduardo IV dvaru – tokiu būdu jo verslas suklestės.
Vos Džeinė išvysta Eduardą, prasideda liūdnai pagarsėjusi meilės istorija tarp karaliaus ir nekilmingosios. Jos sesuo Izabelė, nusprendusi tapti geriausia šilkininke, įsivelia ir į intymiausias rūmų paslaptis. O netikėta pažintis su paslaptingu skvarbių akių vyriškiu Izabelės širdį priverčia plakti smarkiau. Ir pakeičia visą jos gyvenimą…
Knyga tikrai įdomi. Jau pati pradžia žada meilės istoriją, į kurią bus įsivėlę patys įtakingiausi valstybės asmenys. Negana to, šios knygos pagrindinė veikėja Izabelė- ryžtinga būtybė, kuri didelę savo anytos svajonę, kuri lig tol buvo vadinta tik kaip niekada neišsipildysianti, sugalvojo įgyvendinti. Tačiau ji net nenumano, kiek jai teks iškęsti, kol pajus gyvenimo pilnatvę ir ramybę. Džeinė- visiška Izabelės priešingybė, kuriai lenkiasi visi vyrai, trokštantys jos dėmesio. Bet ji manęs visai neerzino savo lengvabūdiškumu. Apskritai, nebuvo nė vieno veikėjo, kuris erzintų, tik keletas tokių, kurių poelgių paprasčiausiai negalėdavau pateisinti.
Tikriausiai suprantate, kad toji svajonė susijusi su šilku, jo pramone. Jam skiriama nemažai dėmesio, o tai bent jau man buvo visai įdomu, kadangi nelabai žinojau apie šilko gamybą.
Vanora Bennett
Bene svarbiausia romano ašis- politika, karai, kurie lemia ir kai kurių veikėjų gyvenimus. Būtent valdžios siekimas bet kokiomis priemonėmis parodo tikruosius veidus, niekuo, net labiausiai mylimu žmogumi nebegalima pasitikėti. Skaičiau ir sunku buvo suvokti, kiek daug galima paaukoti tam, kad taptum dar viena kartele aukštesnis nei kiti. Ir net tampa nesvarbu, kad kartą, o gal net ir du jau nusvilai, kad dėl šito netekai kažko brangaus. O paprastas žmogus iš viso negali žinoti, kas dedasi, nes paskalos sklinda greitai, bet kurios iš jų tikros, kuriomis galima tikėti, o kuriomis ne- neaišku.
Tai geras, ir, kaip skelbia viena citata prie anotacijos, Prabangiai išaustas istorinis romanas. Nors pati skaičiau jį ilgokai, bet iš tikrųjų, jį lengvai perskaitysite per porą prisėdimų, o galbūt užteks ir vieno. Nes knyga įtraukia, nebuvo taip, kad nuobodžiaučiau ar būtų neįdomu.. Net ir pabaigai neturiu priekaištų: teisinga ir būtent tokia, kokios norėjau.
Reklama

1 mintis apie “3.1. Vanora Bennett ,,Šilko karalienė“

  1. Pusę perskaičiau ir jau galvjau bus neįdomi knyga. Bet į galą ten apie tą kilimą kartele aukščiau jau kažkaip ir suintrigavo, tai akį visgi gal ir užmesiu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s