2.70. Arto Paasilinna ,,Kaukiantis malūnininkas“


Apie šią knygą girdėjau vien gerus komentarus, nors nei pats rašytojas, nei jo knygos manęs visiškai netraukė. Bet pamaniau: reikia pabandyti. Juk, jei taip giria, didelė tikimybė, kad ir man patiks.

O pasakojama apie neseniai į vieną kaimelį atvykusį Gunarą Hutuneną. Čia jis nusiperka malūną. Veikėjas pasižymi auksinėmis rankomis, tačiau jis turi gan keistų pomėgių, kurie jį išskiria iš kitų. Ir tai neleidžia jam ramiai gyventi kaimiečių kaiminystėje.

Arto Paasilinna

Pirmoji pusė knygos skaitėsi labai įdomiai. Iš tikrųjų, rašytojas yra įžvalgus ir moka sudominti skaitytoją. Netrūksta ir liūdnų vietų, ir linksmų. Buvo vietų, kur, jei ne vėlus paros metas, būčiau pasijuokusi ir balsu. Jau maniau, kad šį kartą pataikiau ant tikrai įdomios knygos…. Deja. Nežinau, kas nutiko, bet kitą pusę skaičiau monotoniškai ir tik tam, kad užbaigčiau. Nejaučiau jokio įdomumo, visiškai manęs nebeužkabino. Pabaiga kiek kitokia nei tikėjausi, tad kaip ir turėčiau būti patenkinta, bet ir vėl- jokių emocijų nebuvo.

Net ir pati tema, rodos, visai įdomi. Bet kažkaip nesugebėjo manęs nė trupučio sujaudinti antroje knygos pusėje.  O juk įtampa tik didėjo… Gal nuotaika ne ta, o gal visai kas kita rūpėjo. Bet taip jau nutiko.

Bet visgi siūlau paskaityti, gal tik man ji tokia nelabai įdomi pasirodė.

Ekranizacija

1982 m. Suomijoje buvo sukurtas filmas Ulvova mylläri, kurį režisavo Jaakko Pakkasvirta, o pagr. vaidmenį atliko Vesa- Matti Loiri. Deja, angliško trailer’io neradau…

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.