2.69. Kazuo Ishiguro ,,Neleisk man išeiti“


Tai knyga, pasakojanti apie tris klonuotus žmones, kurie skirti tik donorystei ir niekam daugiau. Rūta, Keitė ir Tomis- tai trys vaikai, kurie savo išore niekuo nesiskiria nuo mūsų, jie išgyvena lygiai tą patį, ką ir kiekvienas normalus žmogus, nors daugeliui tai sunku suprasti. Kaip ir visiems kitiems klonams, taip ir šiai trijulei reikia susivokti savo gyvenime ir po truputį aiškintis, kas tiesa, o kas- tik melas ir gandai.

Buvau prisiklausiusi tiek gerų nuomonių apie šią knygą, tad tikėjausi, kad ir man ji bus labai įdomi. Deja, nusivyliau. Skaičiau ir vis laukiau, kol prasidės įdomumas. Bet jo kaip nebuvo, taip nebuvo. Rodos, pasakojimas lyg ir visai nieko: lėtas, vinguriuojantis, bet niekur pernelyg ir nevedantis. Kažkaip net ir nemąsčiau, kaip galėtų ji baigtis. Nesuvirpino mane ši istorija, nors, rodos, joje yra temų, apie kurias nejučiom skaitytojas (taigi, ir aš) susimąsto. Gyvenimas dėl to, kad vieną dieną taptum donoru ir po kelių operacijų, kai būsi atlikęs savo pareigą, numirtum. Argi čia gyvenimas? Dabar pati gyvenu tokį laikotarpį, kai visi tik ir klausinėja: ką ruošiesi studijuoti, kuo norėtum būti ir pan. O kas klausia jų? Juk jų patys gražiausi gyvenimo metai yra nulemti. Geriausiu atveju keletą metų padirbsi slaugytoju, o tuomet ir pats tapsi tuo, kurį slaugo.

Kazuo Ishiguro

Jau maniau, kad taip ir liks ši knyga toji, kurią užmesiu į pačius giliausius savo atminties užkaborius ar netgi visiškai užmiršiu, bet paskutinis skyrius buvo būtent tas, kuris pralaužė visus ledus. Daug kalbėti nenoriu, kadangi atskleisčiau pabaigą, bet būtent šis skyrius sukėlė daug minčių. Tad, net jei ir užmiršiu šią knygą, tas jausmas, kurį jaučiau skaitydama būtent tą skyrių, pasiliks dar ilgam.

Tiesa, skaitydama antrąją knygos pusę, nejučia susimąsčiau apie panašumus tarp šios ir Ian McEwan knygos ,,Atpirkimas“. Nors kita vertus, kažką naujo ir neperskaityto išvysti knygose labai sunku.

Būtų įdomu perskaityti ir kitą šio rašytojo knygą ,,Dienos likučiai“. Taip pat, artimiausiu metu ketinu pažiūrėti ir ,,Neleisk man išeiti“ ekranizaciją, kurią ,,taupiau“ vien dėl to, kad pirmiausia troškau perskaityti knygą.

Ekranizacija:

2010 m. pasirodė Mark Romanek režisuotas filmas ,,Never Let Me Go“, kuriame pagrindinius vaidmenis atlieka Keira Knightley (Rūta), Carey Mulligan (Keitė) ir Andrew Garfield (Tomis).

Vienas komentaras “2.69. Kazuo Ishiguro ,,Neleisk man išeiti“

  1. Margarinas sako:

    Filmas mane sukrėtė. Nežinau nė gramo apie istorija, tiesiog žiūrėjau… Ir dalį filmo net nežinojau, kad jie klonai. tai nepakartojamas jausmas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.