2.68. William Peter Blatty ,,Egzorcistas“


Na ką gi, šiandien grįžtu su perskaityta knyga- ,,Egzorcistas“. Ganėtinai ilgai ji stovėjo ant stalo. Kažkada buvau pradėjusi, bet perskaičiusi keletą lapų numečiau- kažkodėl nesiskaitė. O vakar vakare vos sugebėjau atsitraukti- mat akys jau merkėsi, o skaityti darėsi vis įdomiau. Šįryt užverčiau paskutinį puslapį.

Knyga, jau tapusi klasika, pasakoja apie paauglę mergaitę Reganą, aktorės Kris Makneil dukterį, kurią dėl neatsargaus elgesio su spiritizmo planšete užvaldo demonai. Nebežinodama į ką kreiptis, mama susitinka su Jėzuitu psichiatru Karu ir paprašo jo padaryti egzorcizmą. Tačiau Karas iš pradžių negali patikėti, kad tokių atvejų dar pasitaiko šių dienų pasaulyje..

Pradžia  bent jau man buvo nuobodi, bet netrukus kuo toliau, tuo labiau įtraukė. Kaip ir rašoma anotacijoje, knyga paremta religijos ir psichiatrijos mokslų faktais. Ir iš tiesų, pateikta nemažai informacijos. Buvo įdomu skaityti apie įvairias psichines ligas, jų požymius, kuriuos pamačiusi tikriausiai pagalvočiau, kad sapnuoju ir kad taip negali būti. Kaip sakoma: ko tik nėra pasaulyje. Būtent dėl šito Karas ir stengėsi rasti įrodymų, kad mergaitė tikrai apsėsta, o ne kankinama kažkokios ligos.

William Peter Blatty

Siužetas, rodos, niekur pernelyg nekrypsta, viskas sukasi apie Reganą ir jos vis ūmėjantį apsėdimą. Bet, nepaisant to, jaučiama didelė įtampa, kuri vis didėja. Informacijos ir įrodymų daugėja, na, nors nereikia ir jų- tereikia atidaryti mergaitės kambarį, kad suprastum, jog čia kažkas nepaprasto.

Finalas- šiek tiek nuspėjamas, bet vis tiek patiko.

Nesakau, kad tai viena įdomiausių knygų, kurias teko skaityti, bet kad labai įdomi- faktas. Rekomenduoju.

Ir planuoju kelių artimiausių savaičių bėgyje pažiūrėti filmą, kuris vertinamas ne ką prasčiau nei knyga.

Ekranizacija:

1973-aisiais pasirodė šios knygos ekranizacija The Exorcist, kurį režisavo William Friedkin, o pagrindinius vaidmenis atliko Ellen Burstyn, Jason Miller, Linda Blair, Max von Sydow.

Filmas buvo toks populiarus, kad sulaukė dar poros tęsinių: Exorcist II: The Heretic (1977) ir The Exorcist III (1990).

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.