2.67. Haruki Murakami ,,1Q84. Trečia knyga (spalis- gruodis)“


Na ką, pagaliau perskaičiau trečiąją dalį.

Tai- paskutinė dalis, tad kaip ir turėtų susidėlioti visi taškai ant i Aomamės ir Tengo istorijoje. Pirmos dvi dalys labai patiko, tad iš šios tikėjausi ne mažiau.

Ir iš tiesų, knyga sudomina nuo pat pirmųjų puslapių. Išaiškėja naujų faktų, gilinamasi į jau žinomus, po truputį artėjama kulminacijos link- tačiau, kokia ji bus, neaišku beveik iki pat pabaigos. Tik patys paskutiniai keletas puslapių pagaliau atskleidžia baigtį.

Kažkaip kalbėti daug ir nebesinori, nes išgyriau anas dvi dalis, tai ir šioje patiko tie patys įdomūs veikėjai, rašymo stilius, truputis mistikos ir fantastikos..  Užtat pašnekėsiu apie pabaigą. Nežinau kaip kiti skaitytojai, bet aš tikėjausi kitokios pabaigos… Na, visiškai ji mane nuvylė. Daugelis klaustukų taip ir liko jais užvertus knygą. Rodės, lyg pagrindiniams veikėjams tai tebūtų kažkoks nuotykis. Bet visi kiti paslaptingieji veikėjai, jų užduotys taip ir liko iki galo neaiškios. Tiesą pasakius, jei nežinočiau, kad knyga teturi tris dalis, tikėčiausi ir ketvirtos. Toji pabaiga tokia staigi…

Haruki Murakami

Tiesą pasakius, kai skaitydama paskutinįjį šimtą ėmiau pastebėti, kad nelabai kur linksta siužetas, suvokiau, kad visas finalas bus staigus. O dažniausiai staigios pabaigos nebūna tokios pribloškiančios, kokios turėtų būti.. O gal H. Murakami mėgsta pateikti tokio tipo pabaigas?.. Nežinau, nes nesu daugiau nieko jo skaičiusi.

Bet, nepaisant to, man 1Q84 labai patiko. Rekomenduoju.

Apie pirmąją dalį rašiau čia, apie antrąją čia.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.