2.63. Lisa Grunwald ,,Žavusis Henris Hausas“


Šį kartą ateinu su gan šviežia knyga Lietuvos padangėje- Lisos Grunwald ,,Žavusis Henris Hausas“. Iš pirmo žvilgsnio galima būtų pagalvoti, kad tai knyga apie kokį nors mergišių, bet pati anotacija iš karto pakeičia nuomonę į visai priešingą pusę.

XX a. vidury buvo išpopuliarėjusios namų ūkio programos, kai į universitetą buvo atvežami kūdikiai- juos augindamos studentės mokėsi motinystės. Henris Hausas- vienas iš tų kūdikių. Stebėdami jo pirmąją gyvenimo pusę išvysime, kaip šitokia vaikystė pakenks jo vidui, kaip jam bus sunku pasitikėti jį mylinčiomis moterimis ir visiems, kurie trokš iš jo draugystės.

Pirmoji knygos pusė patiko. Atrodo nesuprantama, kai tikras kūdikis tampa paprasčiausia eksperimentine priemone. Kiekviena ,,mama“ turėdavo savaitę juo rūpintis, po savaitės ją keisdavo kita, dar po tiek pat laiko- dar viena. Galop ratas vėl sukdavosi iš naujo. Praėję šitokį gyvenimą mažyliai būdavo įvaikinami. Kokia jų ateitis, nežinoma. Bet štai vieno jų jaunystę galime stebėti. Henrio gyvenime pilna staigmenų ir, kas liūdniausia, netekčių. Stebėdama jo vidinę būseną, jo jausmus, galvojau, ar tik nėra taip ir su tais vaikais, kurie vaikystę praleidžia vaikų namuose? Sulaukę pilnametystės jie iškeliauja į pasaulį, bet gerai nė nežino kaip elgtis, nežino, kuo pasitikėti, o kuo ne. Be abejo, gal tai tik spėlionės, pati tokio gyvenimo nepatyriau, bet kažkodėl mąstau, kad tie vaikai jaučiasi būtent taip, kaip jautėsi ir Hausas.

Lisa Grunwald

Antrąją knygos pusę skaičiau vien tam, kad skaityčiau. Nežinau, rodos, visai įdomu, ypač dėl to, kad minimos detalės iš to laikmečio, bet vis dėlto nebuvo jokio kabliuko, kuris užkabintų.

Tiesa, patiko tai, kad buvo nemažai pasakojama apie žymiojo Volto Disnėjaus pasaulį.

Šiek tiek į pabaigą man knyga ėmė priminti D. Nicholls ,,Viena diena“, ypač pagrindinė minėtosios knygos mintis galėtų būti ir viena iš pagrindinių romane ,,Žavusis Henris Hausas“. Tiesa, pabaigos jų nepanašios. Kalbant apie šios knygos pabaigą, tai ji gan tenkino mane. Ne koks skiedalas, bet ir ne nusiritanti į kraštutinumus.

Man knyga pasirodė vidutinė, nors, manau, daug kam ji gali pasirodyti ir labai įdomi, tad, jei tik tematika patinka, siūlau pabandyti ir paskaityti.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.