2.61. Sarah Dessen ,,Nakties klajūnai“


,,Nakties klajūnai“- tai istorija apie merginą Oiden, kuriai liko viena vasara iki stojimo į koledžą. Jos tėvai išsiskyrę ir galiausiai šią vasarą ji nori praleisti tėčio namuose, kur jis su savo antrąja žmona Heide augina vos kelių savaičių kūdikį Tisbę. Oiden atvyksta nieko nesitikėdama, bet ši vasara jai bus viena gražiausių per visą gyvenimą.

Man šis pasakojimas, dabar, kai jau esu visą perskaičiusi, šiek tiek primena filmą Keith / Keitas, o dabar paaiškinsiu kodėl. Visų pirma, tiek jame, tiek knygoje labai panašūs pagr. veikėjai: Oiden panaši į Natali, nes jos abi moksliukės, siekiančios kuo geriausių įvertinimų mokslų srityje, rodos, net nieko kito neveikia, tik mokosi ir mokosi. Tu tarpu Elis (,,Nakties klajūnų“ veikėjas) ir Keitas-  šiek tiek keisti, turintys skaudžią istoriją, kuri juos pakeitė vaikinai. Be abejo, lyginti to, kas juos vertė pasikeisti neįmanoma, nes tai- visiškai skirtingi dalykai. Bet skaitydama jaučiau, tarsi jau žinau apie juos- bet, kita vertus, tokie veikėjų paveikslai tikriausiai yra tipiniai panašiose istorijose?..Dar vienas panašumas- kad jie susitikdavo vėlai vakare ir veikdavo gan panašius dalykus.

Sarah Dessen

O pati knyga pradžioje skaitėsi nuobodžiai, nes nebuvo kažkokių ypatingų įvykių, o kone kiekviename puslapyje aprašoma Tisbė, kuri tik rėkia ir rėkia, Heidė, kuri plepa ir jaudinasi visai dėl neesminių dalykų, ėmė erzinti. Bet vėliau, matyt kažkur ten ties ta vieta, kai Oiden randa užsiėmimą, viskas pasikeičia: veikėjų charakteriai pasidaro įdomesni, dvipusiški, ne kartą Oiden supranta, kad rožinis paviršius slepia nebūtinai buką protą, sutvertą tik žinioms apie drabužių dydžius, makiažo priemonių pliusus ir minusus ir pokalbiams apie nieką. O ir merginos susitikimai su Eliu pasirodė mieli.Taigi, situacija visai gerėja, nors iš pabaigos kažkokio ,,vau“ tikrai nesitikėjau, jo ir nebuvo. Netgi viskas per daug nusaldinta pasirodė, kaip iš kokio paaugliams skirto filmo. Per geros aplinkybės, sakyčiau 😀

Buvo vienas veikėjas, kuris mane erzino nuo pat pradžių- Oiden tėtis. Na, neįsivaizduoju, kaip jis sugebėjo susituokti net ne vieną, o du kartus. Vietoj Heidės, būčiau su vaiku išėjusi jau pirmą dieną. Bet meilė yra meilė, ir nesvarbu, kad vyras, kuris privalėtų rūpintis savo vaiku, atsižvelgti ne tik į savo norus to visai nedaro. Ir apskritai, kažkoks nesubrendėlis man jis pasirodė. Užtat jo sūnus, taigi, Oiden brolis, įnešė į pasakojimą spalvų. Nors jis net nesvarbus veikėjas, bet neatkreipti dėmesį į jo vėjavaikiškumą, žavumą neįmanoma.

Na, ir galop rekomenduočiau šią knygą paauglėms.

 

Reklama

1 mintis apie “2.61. Sarah Dessen ,,Nakties klajūnai“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.