2.60. Gilles Leroy ,,Alabama song“


Ši knyga mane patraukė savo viršeliu, o perbėgusi akimis anotaciją tik dar labiau susidomėjau. Kadangi knyga visai nedidukė, perskaičiau visą šįryt.

Tai- istorija apie rašytoją Skotą Fitzgeraldą ir jo žmoną Zeldą, jų gyvenimas vadinamas viena gražiausia XX a. meilės istorijų (nors vis dėlto perskaičius šią knygą, sakyti ,,gražiausia“- man neapsiverstų liežuvis). Tiesa, iš karto įspėju,jog pats Gilles Leroy perspėja, kad ši knyga- viso labo tik grožinis kūrinys, kuriame tikrų faktų yra labai mažai.

Istorija pasakojama pačios Zeldos vardu.Ji- gražuolė, jaunystėje mėgusi siautulingą gyvenimą, galiausiai išteka už Skoto- tuo laikmečiu tik pradedančio išgarsėti rašytojo. Jie abu siautė po garsiausius Niujorko, Paryžiaus, Londono salonus, Zelda- ryškiausia trečiojo dešimtmečio žvaigždė, kurios gyvenimas galiausiai baigėsi tragiškai. Knygoje aprašomi porelės gyvenimo užkulisiai, pradedant jų susipažinimu, baigiant mirtimi.

Leroy Gilles

Rašytojas rašo įtaigiai, nors, bent jau manęs visą laiką neapleido niūri nuotaika, kuri slėpėsi už viso dirbtinumo. Tai, kas darėsi tarp Zeldos ir Skoto, buvo žinoma tik jiems ir dar keliems aplinkiniams. Apgavystės, manipuliavimas, išgėrinėjimai, neištikimybė- tai tik keli iš daugelio neigiamų apibūdinimų, kurie supo šią porą. Man buvo gaila, labai gaila Zeldos, kuri pradžioje turėjo viską, bet pamažu viską baigė prarasti. Ji galėjo išgarsėti ne amžinais skandalais, bet savo talentais: rašymu, tapyba. Deja. Tas beviltiškumas ir nuojauta, kad viskas eis tik blogyn ne tik mane, bet ir ją, Zeldą, varė į neviltį.

Patiko man ši knyga. Sukėlė daug jausmų- o tai manau,

geras ženklas.

Už šią knygą jos autorius buvo apdovanotas Goncourt’ų premija.

Tiesa, perskaičius ,,Alabama song“, įsinorėjau perskaityti Skoto Fitzgeraldo žymiąją knygą ,,Didysis Getsbis“.

Zelda ir Skotas Fitzgeraldai
Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.