2.59. Guillermo del Toro, Chuck Hogan ,,Padermė“


Knyga, kuria susidomėjau po atsiliepimų, kad joje vampyrai yra kitokie nei kad daugumoje dabar itin populiarių knygų. Tačiau, pasiėmusi ją, vos nenutariau, kad vis dėlto neskaitysiu- mat tai yra pirmoji trilogijos dalis, o prisirišti prie dar vienos keletą tęsinių turinčios knygos nenorėjau. Galiausiai atsiverčiau aš ją ir supratau, kad ,,Padermės“ tikrai neišnešiu į biblioteką nepabaigtos.

O viskas prasideda, kai į Niujorko tarptautinį JKF oro uostą nusileidžia Boeing 777ir staiga sustoja. Lėktuvo šviesos nedega, visos užuolaidos nuleistos, ryšys su įgula ir keleiviais paslaptingai nutrūkęs. Už kelių valandų Niujorke prasideda Saulės užtemimas, o su juo ima skleistis baimė. Šiurpus užkratas pasiekė nieko neįtariantį miestą, plinta kaip visa naikinantis miško gaisras – be gailesčio, nepalikdamas gyvųjų, alkanas…

Guillermo del Toro

vampyriškas. Vieno Amerikos lombardo Harleme savininkas, senas profesorius, išgyvenęs holokaustą ir vedybų su studente skandalą, stebi išmirusio lėktuvo dramą per televizorių ir supranta, kad karas, kurio bijojo visą gyvenimą ir kuriam ruošėsi, pagaliau prasidėjo…

Prie senuko prisideda ir Efas- gydytojas, epidemiologas, vienas pirmųjų įlipęs į šį  lėktuvą bei jo partnerė Nora. Sužinoję nesuvokiamą tiesą jie imasi sunkaus ir pragariško darbo- stengtis panaikinti visus ,,pandemijos“ kėlėjus ir prisikasti prie svarbiausiojo.

Pasakojimas tikrai įtraukia, jei ne laiko trūkumas, šią knygą būčiau perskaičiusi per žymiai trumpesnį laiką. Tuomet galbūt ir dar didesnį įspūdį ji buvo palikusi. Bet yra kaip yra. Knygoje daug veiksmo, Efo asmeninis gyvenimas, kuris iš pradžių kiek daugiau atskleidžiamas tampa gan svarbus visos istorijos metu. Vampyrai- visai kitokie, nepanašūs į daugelį tų apsiseilėjusių blyškiaveidžių saldainiukų, kurių vienintelis tikslas- būti su mylima mergina. Šioje knygoje grįžtama prie jų tikrosios tapatybės- jie kraujo ištroškę, be žmogiškų jausmų ir

Chuck Hogan

poreikių padarai, degantys šviesoje ir bijantys sidabro. Užkrėtimas lyginamas su epidemija, kuri plinta staigiai ir nenumaldomai. Yra ir dar nemažai įdomių faktų, kurių lig šiol tikriausiai nebūsite girdėję.

Kuo toliau, tuo labiau trys pagrindiniai veikėjai primena vampyrų medžiotojus su pačiais keisčiausiais ginklais. Aprašomas ne tik persekiojimas, bet ir atskiros nuotrupos iš tuo lėktuvu skirdusių keleivių artimųjų gyvenimo. Kiekvienas žmogus susitaiko su artėjančia mirtimi vis kitaip, netrūksta ir drąsesnių bei greitesnio mąstymo žmonių, kurie stengiasi pasipriešinti.

Vis dėlto, nepaisant to, kad knyga tikrai įdomi, ji pasirodė kiek ištempta. Paskutiniuosius penkiasdešimt puslapių skaičiau nuobodžiai, nors, rodos, iki tol, viskas ėjosi kaip reikiant ir netgi vienu metu buvau nustebusi, kad taip greitai ją skaitau.

Bet atsiradus kitoms dalims tikrai imsiu ir skaitysiu jas.

Knygų serija:

,,Padermė“ (,,The Strain“)

The Fall

The Night Eternal

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.