2.58. David Nicholls ,,Viena diena“


Šį kartą jums pristatau šį savaitgalį perskaitytą David Nicholls knygą ,,Viena diena“, kuri privertė atidėti visus seniau pradėtus skaitinius, nes norėjau kuo greičiau pasinerti į šią knygą ir sužinoti, kodėl tiek daug žmonių ją giria.

Knygos viršelyje užrašyta: Dvidešimt metų, du žmonės, viena diena – visa tai parodo, apie ką bus kalbama šioje knygoje. Ema ir Deksteris susitinka išleistuvių vakarą ir po to pasuka visiškai skirtingais keliais. Ji- paprasta mergina, svajojanti tapti rašytoja, o jis- gražuolis mergišius, net ne svajojantis, o tiek žinantis, kad išgarsės ir bus populiarus. Knygoje pateikiama jų istorija, besitęsianti dvidešimt metų, aprašoma viena diena kasmet, ir vis ta pati- liepos penkioliktoji. Kaip per metus keičiasi jų gyvenimai, ką daro bėgantys metai ir kaip klostosi Emos ir Deksterio draugiški santykiai?..

David Nicholls

Knyga tikrai nesudėtinga, manyčiau, kad labiau ji patiks moteriškajai auditorijai, nes visgi pats pagrindas- dviejų žmonių meilės istorija. Galbūt nerasite čia nieko naujo, ko nebūtumėte skaitę ar matę, bet knyga turite kažką, kas neleidžia padėti jos į šalį, kas verčia versti puslapį po puslapio ir stebėti, kaip keičiasi pagrindinių veikėjų gyvenimai. Istorija, kurią galėčiau pavadinti jaukia, miela, gyvenimiška. Du visiškai skirtingi žmonės, su savomis mintimis, kurios dažnai taip skiriasi nuo poelgių, kad net skaitydama norėjau kuriam nors trinktelti, kad atsibustų. Bėgant metams, keičiasi jų charakteriai, vertybės, elgesys, gyvenimo būdas, juk tai, ką darei dvidešimties, nebelabai tinka būnant trisdešimt penkerių.. O ir pabaiga- ne holivudinė, apie ką jau buvau girdėjusi, bet kad būtent tokia- tikrai nesitikėjau. Bet tas pasikeitimas buvo pernelyg staigus, kad ką nors pajausčiau, tik užvertusi knygą pajutau norą, kad būtų buvusi kitokia pabaiga, o net jei ir tokia, tai labiau išvystyta. Nors… O kaip būna gyvenime? Lygiai taip pat staigiai ir nenumatytai.

Ekranizacija:

2011 m. vasaros pabaigoje pasirodė pagal šią knygą sukurtas filmas ,,One day“, kuriame pagrindinius vaidmenis atlieka Anne Hathaway ir Jim Sturgess. Režisierius- Lone Scherfig.

Šiaip jau patarčiau trailer’io nežiūrėti, nes per daug jame informacijos. Gerai, kad jį žiūrėjau tik dabar, o ne prieš knygos skaitymą…

4 komentarai “2.58. David Nicholls ,,Viena diena“

 1. Erika sako:

  čia tavo nosava knyga? negalėtum man jos paskolint? 🙂
  kadangi, aš panevėžy dabar irgi gyvenu, tai būtų faina, jei kurį savaitgalį paskolintum 🙂

  • Dovilė sako:

   Taip, nuosava.
   Galėsiu paskolinti, bet tik ne artimiausiu metu, nes jau eilutė šiokia tokia susidarė 😉 Tai, kai jau galėsiu, susisieksiu su tavimi.
   Dėl visa ko gali ir užsirezervuoti bibliotekoje (petkevičaitės), kas žino, gal iš ten greičiau gausi nei iš manęs 🙂

 2. Rikošetas sako:

  Ką tik įveikiau 200 psl. šios knygos :} giria ją daugelis, bet bent jau kol kas, tai man tik kančią sukelia 🙂 žiūrėsim, kas kituose 300 psl dėsis.

  • Dovilė sako:

   Gal paprasčiausiai ne tavo skonio knyga? 🙂 Linkiu, kad toliau skaitant ji tau pasidarytų įdomesnė, nors visgi, jei po 200 psl nepatinka, tai didelė tikimybė, kad ir likusioji dalis nelabai patiks (kalbu būtent apie šią knygą)…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.