2.55. Albert Camus ,,Užrašų knygelės I (1935 – 1942)“


Tai ką, grįžtu prie knygų, kurias esu pradėjusi, bet kuriam laikui buvau atidėjusi į šalį. Šiandien užbaigiau skaityti šią knygą. Tai- ne romanas, tai A. Camus mintys iš kadaise jo rašytų sąsiuvinių.

Sąsiuviniuose rašytojas aprašo kilusias kūrybines mintis, įspūdžius, savo požiūrį įvairiais klausimais. Buvo tikrai įdomu skaityti ir stebėti, kaip pamažu ateidavo mintys apie kokį nors būsimo kūrinio fragmentą,  dialogą, veikėjus, jų charakterius. Nemažai yra nuorodų į jo knygas, kai kurios užuominos padidino norą perskaityti daugiau A. Camus kūrybos. Vos perskaičiusi pirmą puslapį galima pastebėti, kad jis turi rašytojo talentą. Viskas meniška, žavu, vaizdinga. Šie sąsiuviniai- tikras lobis, nes juose šitiek daug gražių minčių, pafilosofavimų. Rekomenduoju visiems A. Camus mėgėjams.

Albert Camus

Citatos:

Turtuoliams dangus, gautas kaip priedas prie žemiškų gėrybių, atrodo savaime suprantamas dalykas. Beturčiams jis vėl atgauna jam būdingą begalinės malonės prasmę. (7 psl.)

…beveik neįmanoma žiūrėti į laikrodžio rodyklę- nežmoniškai prailgsta ir kelia neviltį.(18 psl.)

Norint būti laimingam, reikia laiko, daug laiko. Juk laimė- tai dar ir didžiulė kantrybė. O laiką iš mūsų vagia pinigų poreikis. Laikas perkamas. Viskas perkama. Būti turtingam reiškia turėti laiko būti laimingam, jeigu esi to vertas. (76 psl.)

  Du bičiuliai neregiai išeina į gatvę naktį tarp pirmos ir ketvirtos. Jie tikri, kad nieko nesutiks. Užkliuvę už žibinto, gali į valias pasijuokti. Juokiasi. O dieną jiems juoktis trukdo kitų žmonių gailestis.
  ,,Rašyti,- sako vienas.- Bet juk tai niekam neįdomu. Knygoje domina tik jaudinantys gyvenimai. O mūsų gyvenime nėra nieko jaudinančio.“ (92 psl.)

Merdinčio Jarry, paklausto, ko jis pageidautų, istorija: ,,Dantų krapštiklio.“ Jam padavė, jis įsikišo jį į burną ir mirė patenkintas. O varge, iš jos juokiamasi, ir niekas neįžiūri joje siaubingos pamokos. Ne daugiau nei dantų krapštiklio, tik dantų krapštiklio- tiek ir tevertas tas jaudinantis gyvenimas. (137 psl.)

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.