2.54. Edvard Radzinsky ,,Rasputinas: gyvenimas ir mirtis“


Grigorijus Jefimovičius Rasputinas paslaptinga XIX a. pab.- XX a. pr. gyvenusi asmenybė, ne tik gebėjusi gydyti Rusijos caro Nikolajaus II sūnų, bet ir dariusi didelę įtaką caro šeimai, dvarui, galop- visai carinei Rusijai. Būtent apie šį žmogų ir yra Edvard Radzinsky knyga.

Ar Rasputino paslaptis bus atskleista? Taip, bet tik iš dalies. Tikriausiai visą tiesą žinojo tik jis pats. Aš ir pati negalėjau suprasti, kaip žmogus gali būti toks… Net nežinau, kaip tiksliai įvardinti- galbūt tiktų įvairiapusiškas? Beraštis, neturtingas, neišvaizdus, tačiau su itin išraiškingomis akimis, turintis paslaptingų galių (apie jas liudijo ne vienas) ištvirkėlis, atidengiantis vienokį veidą būdamas caro rūmuose, visai kitokį- už jų ribų. O kur dar carų prisirišimas prie šio mužiko! Iš pradžių galėjau tai pateisinti sergančiu sūnumi- tik Rasputinas pajėgė išlaikyti kiek galima sveikesnį vaiką. Bet vėliau tai nuėjo per daug toli- carienė Aleksandra  buvo lyg koks įrankis, kuriam

Edvard Radzinsky

padedant, šis žmogus galėjo už virvučių lyg marionetę tampyti visą carų šeimą, net patį Nikolajų II. Orgijos, keliamos butuose, išgėrinėjimai, netgi carų išjuokimas už akių- tai buvo Rasputino kasdienybė. Bet taip pat jis gydė žmones, šelpė juos gerbėjų suneštais pinigais. Negalima nepaminėti ir pranašysčių iš jo lūpų, kurios išsipildydavo.

Apie Rasputiną buvau girdėjusi ne tiek ir daug, tad ši biografija buvo puiki pažintis su jo gyvenimu. Ir ne tik jo, bet ir Nikolajaus Antrojo bei jo šeimos. Viskas aprašoma gan vaizdingai, netrūksta dialogų (kas tikrai lengvina skaitymą), na ir pati istorija yra tikrai neeilinė bei įtraukianti. Skaičiau ir stebėjausi, kaip knygos autorius, remdamasis įvairiais dokumentais, atskleidžia painų ir daugybę klaustukų turintį paprasto rusų valstiečio, sulaukusio prieštaringų jo elgesio vertinimų, gyvenimą. Pateikiami tie patys įvykiai iš skirtingų žmonių lūpų, samprotaujama, kiek tuose pasakymuose tiesos, o kiek melo. Tikrai vertinga ir verta perskaityti knyga. Tai- pirmoji istorinė knyga (neskaitant istorijos vadovėlių 😉 ), kurią perskaičiau ir tikrai nenusivyliau.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s