2.45. Anonimas ,,Knyga be pavadinimo“


Nežinia kieno parašyta knyga tapo sensacija. Tačiau įsidėmėkite: visi, kurie skaitė Knygą be pavadinimo, yra nužudomi. Ir vienintelis būdas sužinoti kodėl – perskaityti ją pačiam… 

Dar nesuviliojo? 😀

Tai- dar viena knyga, apie kurią girdėjau nemažai gerų atsiliepimų, bet galiausiai, po Salomėjos atsiliepimo nuėjau į biblioteką su tikslu pasiimti būtent ,,Knygą be pavadinimo“. Nedažnai pasiseka atrasti būtent to, ko noriu, bet tą kartą pasisekė.

Anotacija kalba, kad: Santa Mondegos gatvėse galioja laukinių džiunglių įstatymai. Čia susitinka baro savininkas Sančesas, nusikaltėlių pasaulio autoritetas El Santinas, keli premijų už žmonių galvas medžiotojai, du „kieti“ kaip titnagas vienuoliai, detektyvas, aplamdytu „Harley“ markės motociklu važinėjantis, plikomis rankomis boksuotis nevengiantis kovotojas ir dar visa gauja padugnių. Netrukus prasidėsiantis Saulės užtemimas paskandins miestą gilioje tamsoje, o kraujas ims lietis laisvai… Nedera pamiršti ir to, kad į miestą atvyko ir Kukurūzinis…

Netrukus pradėjau skaityti. Iš pradžių painiai atrodė vardai- kažkodėl rašytojas (o gal rašytoja?) rinkosi gan panašius vardus, tad kartais ne iš karto suprasdavau, apie kurį čia eina kalba. Na, aišku, po to apsipratau ir jau atskyriau kiekvieną, tuo labiau, kad veikėjų kas kiek laiko sumažėdavo (ir man rodos, kuo toliau, tuo greičiau jų nebelikdavo). Šioje knygoje išvydau daug kraujo, žiaurių žmogžudysčių, taip pat, kas pastaruoju metu atrodo retenybė, tikrus, kraujo ištroškusius, sidabru naikinamus vampyrus. Net ir vilkolakių šioje knygoje atrasite. Na, o be abejonės, didžiausia ,,žvaigždė“- paslaptingas, magiškų galių turintis akmenukas, dėl kurio visa ta košė ir užvirė.

Ai, dar truputėlį apie vertimą. Na, gerai, kad kartą buvo nesuderinta būdvardžio giminė, nieko tokio- galbūt tai spausdinimo klaida. Bet kai garsioji Bafi (orig. Buffy), vampyrų žudikė, virto Bufiu,  jau ėmiau galvoti, kad vertėja niekuo nesiskiria nuo dviejų veikėjų vienuolių, kurie ilgą laiką buvo toli nuo civilizacijos- net jei ji nieko apie minimus filmus ar jų herojus negirdėjusi, ar negalėjo pasinaudoti šiuolaikinėmis technologijomis ir pasitikrinti?.

Knyga įtraukianti (nors visgi, kad tai įvyktų, turėjau persiristi per pirmąjį šimtuką), įdomi, su detektyvo prieskoniais. Ir be abejo, nemažai fantastikos, tad ši knyga turėtų patikti šio žanro mėgėjams.

Tiesa, tai pirmoji trilogijos dalis. Kad būtų išleistos kitos dvi dalys lietuvių kalba, negirdėjau (tad jei ką žinot apie tai, praneškit). O šiaip tai pabaiga patenkins ir tą skaitytoją, kurio nepasieks kitos dvi dalys.

Knygų serija (,,Bourbon Kid“):

  • The Book With No Name (,,Knyga be pavadinimo“);
  • The Eye of the Moon
  • The Devil’s Graveyard
Reklama

1 mintis apie “2.45. Anonimas ,,Knyga be pavadinimo“

  1. Pirmiausia kodėl pasiėmiau skaityti šią knygą, tai būtent dėl šių žodžių “Nežinia kieno parašyta knyga tapo sensacija. Tačiau įsidėmėkite: visi, kurie skaitė Knygą be pavadinimo, yra nužudomi. Ir vienintelis būdas sužinoti kodėl – perskaityti ją pačiam…“
    Iš pradžių labai painiojosi veikėjų vardai. Neatpaistydavau, kuris čia. Vėliau, taip įsitraukiau ir labai greitai perskaičiau.
    Keista, bet man ta knyga patiko. Daug veiksmo, lengvai skaitosi.
    Pabaigoje kaip ir trūko dar kažkokio tęsinio. Tik iš čia sužinojau, kad čia pirma trilogijos dalis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.