2.44. Markus Orths ,,Mokytojų kambarys“


Tai, kad dešinėje pusėje matote E. A. Poe knygą, nereiškia, kad ir ją teskaitau. Be jos šiuo metu skaitau dar dvi knygas- tai vis dėl neskaitadienių, kai ir norisi skaityti, ir nesinori, tad nebaigusi vienos, imu kitą ir t.t. O vakar pasiėmiau dar ir ketvirtąją knygą- jos tikrai nebūčiau skaičiusi, bet užsinorėjau ko nors vienam kartui, o ji plonytė, anotacija visai įdomi (tiesa, patariu jos neskaityti, nes sužinosite pabaigą- nesuprantu, kaip taip galima? Juk visą įdomumą sugadina.), tad kodėl gi ne?

Pasakojama apie Kranichą, kuris, įgijęs mokytojo kvalifikaciją, įsidarbina mokykloje- košmariškame ir nesuvokiamame pasaulyje. Mokyklai būdingi visi blogiausi totalitarinės valstybės bruožai. Anot pirmą dieną jam aiškinusio direktoriaus, galima paminėti keturias kolonas, ant kurių laikosi visa mokyklos sistema: baimę, aimanavimą, apsimetimą ir melą. Melas esąs mokyklos eliksyras. Kranichas pamažu perima šio beprotiško žaidimo, kurio pavadinimas „Mokytojų kambarys“, taisykles

Tikriausiai daugelis iš jūsų, kol mokėtės mokykloje, slapčia svajojote (ar, jei mokotės dabar, svajojate) kada nors patekti į mokytojų kambarį ir sužinoti, apie ką kalba ir kuo jame dažniausiai užsiima mokytojai? Aš būtent to ir tikėjausi iš šios knygos- kad bus aprašomas mokytojų kambary verdantis gyvenimas. Na, buvo jo, bet ne tiek daug, kiek norėtųsi. Daug kas, įskaitant ir pabaigą, atrodė absurdiška, bet ne juokinga, kaip skelbia užrašas anotacijoje (cituoju: Tai groteskiška parodija, absurdiška ir labai juokinga.) . Aišku, nemažai buvo situacijų, kurios gerai pažįstamos : kai mokytojas pasikeičia su kitu mokytoju kabinetais, bet tuomet pasirodo, kad ir rakto nepasiėmė, ir kad kita klasė ,,pasiglemžė“ tą kabinetą…

Visgi buvo vietų, kur galima ir pasijuokti: argi nepažįstama iš mokyklos gyvenimo situacija, kai, pasirodžius auditui, mokytojas staiga pasikeičia ir ima visai kitaip dėstyti pamoką, kitaip elgtis? Knygoje tai puikiai atskleidžiama, o kad tai vyksta ir iš tikrųjų, žinau iš savo patirties. Dar vienas dalykas, kuris buvo itin gerai pavaizduotas- chaosas. Nežinau kaip, bet skaičiau ir tiesiog jaučiau tai, ką išgyveno pagr. veikėjas mokytojų kambary, kai visi vienas per kitą rėkia, kalba..

O pati aprašoma mokykla, o ypač jos direktorius- siaubingi. Tai tikrai atrodo kaip totalitarinė santvarka, nes visi darbuotojai bijo jo- direktoriaus. Tuo tarpu direktorius bijo gimnazijų valdybos (jei tik nesuklydau įvardindama ją) ir t.t. Na, nė vienam mokytojui nelinkėčiau dirbti tokioje mokykloje.

Ar rekomenduoju? Nelabai.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.