2.43. Albert Camus ,,Svetimas. Krytis“


Pažintį su šiuo rašytoju vis atidėdavau, nes žinojau, kad jo kuris nors kūrinys bus nagrinėjamas mokykloje. Ir štai, šiai vasarai uždavė perskaityti A. Camus ,,Svetimą“. Bet aš labai džiaugiuosi, kad pasiėmiau seno leidimo knygutę, kurioje yra ne tik ,,Svetimas“, bet ir ,,Krytis“- mat antrasis kūrinys pasirodė žymiai įdomesnis.

Taigi, pirmiausia parašysiu apie ,,Svetimą“, kuris priklauso ankstyvajai rašytojo kūrybai. Pagrindinis veikėjas- Merso. Jo paveikslu ir įvykiais, vykstančiais apie jį parodoma asmenybės tragedija ir bejėgiškumas, susidūrus su absurdu. Net ir šiais laikais šis romanas aktualus- dažnai vis dar žiūrima kreivai į kitokių pažiūrų, norų ar siekių žmones, tad ką kalbėti apie tuos laikus, kai buvo parašytas ,,Svetimas“. Merso tapo svetimas tai visuomenei, nes jis nesielgė taip, kaip visi. Aišku, neteisinu jo padaryto nusikaltimo, bet argumentai, kurie nulėmė Merso likimą, buvo visiškai absurdiški, nes gilinamasi buvo ne į tai, į ką jie turėjo gilintis.

,,Krytis“ (kai kuriuose leidimuose pavadintas ,,Nuopuoliu“)- paskutinis A. Camus romanas.Palyginus su ,,Svetimu“, jis yra trumpesnis, bet skaitymo procesas vyko ilgiau. Šis romanas sudėtingesnis, reikia įsigilinti į kiekvieną sakinį, o, jei mėgstate pasibraukti įdomias mintis, jums teks braukti kone kas antrą sakinį. Pagr. veikėjas viso romano metu kalbasi sutiktu žmogumi, bet, kadangi šis nieko neprataria iki pat pabaigos, atrodo, lyg tai būtų monologas. Monologas, primenantis tikrą išpažintį. Žodžiai priverčia susimąstyti, daug kur sutikau su jo mintimis, rodos, kai kur kalba apie tokius matomus dalykus, bet, kol neperskaitai, net nepastebi jų. Ir vėl žmogaus tragedija, knyga apie norą keistis, kurį tuoj pat pakeičia susitaikymas. Kaip ir minėjau, ši knyga man patiko labiau.

Rekomenduoju perskaityti abu romanus 😉

________________________

,,Svetimą“ galima rasti ,,1001 knyga, kurią privalai perskaityti per savo gyvenimą“ sąraše.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.