2.41. Slex Flinn ,,Pabaisa“


Apskritai, galvojau, kad šios knygos tikrai neskaitysiu- juk ji niekuo nesiskirs nuo daugumos šiuo metu itin populiarių fantasy knygų. Bet tikriausiai suviliojo būtent ,,Pabaisos“ ekranizacijos anonsas ir noras perskaityti ką nors lengvo. Daug iš knygos nesitikėjau, tad ir ja ne itin nusivyliau. Bet ir nenustebino.

Pagrindinis veikėjas- vidurinės mokyklos (beje, joje daugiausiai mokosi turtuolių vaikai) mokinys Kailas Kingsberis. Jis- savimi pasitikintis, turtingas ir išlepintas gražuolis. Kaip nekeista, jo tėvas- darboholikas, žinių vienoje televizijoje vedėjas, visuomet sakantis, kad išorinis grožis yra svarbiausias. Kailas visuomet mėgsta būti dėmesio centre ir niekina visus, kurie nėra išvaizdūs. Įvykus vienam incidentui, pasirodo, kad jis užkabino ne ką kitą, o pačią tikriausią raganą. Ji paverčia jį pabaisa ir duoda dvejus metus susirasti merginą, kuri jį pamiltų ir pabučiuotų.. Na, tiesiog šiuolaikiška gražuolės ir pabaisos versija.

Bandysiu viską, ką norėjau pasakyti, išdėstyti pernelyg neatpasakojant turinio. Visų pirma, ragana. Na, nejaugi niekas nepastebėjo, kad jau keletą dienų klasėje sėdi nauja mergina, tuo labiau, kad jos išvaizda tikrai įsimenanti ir patraukianti dėmesį. Antra, kodėl visi taip lengvai patiki magija ir visais panašiais dalykais? Čia jau net nebe tolerancija, o visiškai nelogiškas dalykas. Pamatysite, kad Kailo virsmas pabaisa- ne vienintelis stebuklas. Bet visi į viską reaguoja kuo ramiausiai (na, gal tik vienas žmogus labiau paisterikavo, neskaitant vieno nutikimo pabaigoje). Ir kvailiui aišku, kad atsiras mergina (kaip ir tai, kokia bus šios knygos pabaiga), taigi, šiek tiek apie ją: ji Linda, kaip nekeista, raudonplaukė (kodėl visi myli raudonplaukes?), nors ant knygos esančioje nuotraukoje puikuojasi juodaplaukė (nes viršelyje- filme vaidinantys aktoriai, tiesa, bent jau Kailo išvaizda atitinka), ir būtinai toji, kuri jau seniai myli Kailą. Dar faktas- ji mėgsta knygas. Tikriausiai visos (kadangi nemanau, kad ,,Pabaisa“ patiktų vyriškajai auditorijai) po šios knygos perskaitymo bėga pirkti ,,Džeinės Eir“ . Bet gal ir gerai: taip paaugliai ima domėtis klasika- ,,Pabaisoje“ minima ne viena visame pasaulyje populiari knyga.

Visgi, pro akis nepraslydo Kailo noras (gerai, artėjat link kulminacijos tas noras buvo sumažėjęs), kad Linda jį įsimylėtų ir po bučinio jis pavirstų į tokį gražuolį, koks buvo. Rodos, jis jau myli ją, bet vis tiek pagrindinė mintis: pabučiuok mane, pasakyk, kad myli ir vėl būsiu toks, koks buvau. Kažkaip labai prieštaringa man tai pasirodė.

Ai, sakiau dėl popieriaus netaupymo paburbėsiu. Čia lygiai ta pati situacija kaip ir Sukės Stekhaus sagoje : naujas skyrius- būtinai dešinėje pusėje ir tik nuo pusės puslapio (tai reiškia, jei pasibaigė skyrius dešinėje pusėje, yra praleidžiamas puslapis su puse, o tuomet- kitas skyrius). Tarpai tarp eilučių tokie, kad jei dar milimetras- galėtum įtalpinti eilutę. Tai tikrai nervina.

Tiesa, knyga nėra visiškai prasta, gal tik, kai esu skaičiusi ne vieną panašią knygą, labiau į akis krinta visokie ne itin logiški ar šiaip nepatinkantys dalykai.

Citatos:

,,Gražus dalykas yra savaime vertingas, nesvarbu, kiek kainuoja. Žmonės, nepažįstantys tikrųjų vertybių, niekada nebus laimingi.“ (40 psl.)

,,Taip sureikšminame išorinį grožį, bet į pažįstamų išvaizdą visai nekreipiame dėmesio. Jie tik taip atrodo, ir tiek.“ (254 psl.)

Ekranizacija:

2011 m. (taigi, šiemet) pasirodė Daniel Barnz režisuotas filmas ,,Beastly“ (,,Pabaisa“), kuriame pagrindinius vaidmenis atlieka Alex Pettyfer (Kailas), Vanessa Hudgens (Linda) ir Mary-Kate Olsen (Kendra).

Reklama

2 mintys apie “2.41. Slex Flinn ,,Pabaisa“

 1. Negaliu nepareikšti savo nuomonės apie knygą ir filmą 🙂
  Pirmiausia pažiūrėjau filmą. Taip, mergaitiškas apsiseilėjęs filmas, bet tooks mielas. Beveik pasaka, tik ne multikas. Viskas super kaip ir priklauso tokio žanro filme būti. Nieko įspūdingo, bet ramiam vakarui – pats tas.
  Todėl po filmo nusprendžiau perskaityti knygą. Visgi prisiskaičiau, kad oj, čia visos alpsta dėl tos knygos. Na, galvoju, reikia ir man. Ir ką, siaubingai nusivyliau.
  Jau tokia lėkšta knyga. Viskas tiesiog imta ir atpasakota. Jokių gilesnių jausmų, jokių išgyvenimų. Pavertė Kailą pabaisą, ir beveik nebuvo tam dėmesio skirta. Ar bent tokio, koks manau, turėtų būti, kai iš tavęs atimą viską tau įprasta.
  Ir jau kaip Dovilė paminėjo, popieriaus netaupymas, tos didelės raidės ir dar didesni tarpai tarp eilučių – pasibaisėtina.
  Trumpai tariant – man knyga pasirodė totaliai vaikiška. Skirta maždaug 10-14m mergaitėms.

  • Berods šį savaitgalį pažiūrėjau filmą pagal šią knygą. Tai jis dar prastesnis nei knyga pasirodė, nes viskas vyksta pernelyg greitai, įvairūs knygoje rasti gražesni momentai, turintys prasmę, rodomi prabėgomis arba iš viso jų filme net nerodo…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.