2.34. Carlos Ruiz Zafon ,,Angelo žaidimas“


Maždaug prieš metus skaitytas to paties autoriaus romanas ,,Vėjo šešėlis“ man paliko tikrai didelį įspūdį, tad iš ,,Angelo žaidimo“ taip pat tikėjausi daug. Ar lūkesčius patvirtino?.. Iš dalies.

Knygos apimtis gan nemaža (556 psl), nors jei gera knyga, tas kiekis visai netrukdo. Visgi, mano manymu, pradžia buvo gan ištempta- tai, kas buvo papasakota maždaug pirmuose 250 puslapiuose, galėjo būti suglausta į žymiai trumpesnį tekstą, nes tik kažkur nuo pusės knygos ima aiškėti, kieno paieškomis (jei taip galima pavadinti) užsiims pagr. veikėjas Davidas. Nors turiu pripažinti, kad rašytojas moka sudominti ir pamažu vesdamas link kūrinio ,,vinies“, aptinkamos istorijos viduryje, sukelia vis daugiau intrigos, nors, geriau pamąsčius, neįvyksta nieko ypatingo, neskaitant keleto protu nesuvokiamų dalykų. Tokių ,,protu nesuvokiamų dalykų“ knygoje galima rasti ne vieną ir jie nepaliks ligi pat pabaigos. Kad jau prakalbau apie pabaigą, tai ji sugadino visą įspūdį- nesupratau, kodėl rašytojas sugalvojo būtent tokią. Man ji visai nepatiko.

Kaip ir sakiau, pirmoji pusė knygos, nors ir ganėtinai įdomi, bet pasirodė pernelyg ilga, o kita pusė- pilna įvykių, kurie patiks ir detektyvų, ir nuotykių, ir mistikos mėgėjams. Tiesa, ne viskas bus protu paaiškinama, tad logikos šiame kūrinyje pernelyg ir nereikėtų ieškoti.

Šiek tiek papasakosiu apie veikėjus. Iš visų antraeilių veikėjų man labiausiai patiko Isabela – jos jaunatviškumas ir smagūs, netgi kartais aštroki pokalbiai su Davidu paįvairino ir nuspalvino romaną ryškesnėmis spalvomis. Tik norėjau, kad jos likimas pasisuktų kiek kitokia linkme. Na, o pats Davidas.. Buvau ganėtinai nustebusi, kad jis gali būti toks drąsus ir šaltakraujis, nes iki visų įvykių jis atrodė pernelyg pažeidžiamas.

Knygoje galima rasti mistikos, meilės, detektyvo, tad ji turėtų patikti daugeliui, nes visus tris aspektus supynus į vieną gaunasi tikrai neblogas kūrinys. Tik, kaip ir minėjau, man pabaiga sugadino visą įspūdį.

O šiaip rekomenduoju.

Tiesa, daugeliui kyla klausimų dėl ,,Angelo žaidimo“ ir ,,Vėjo šešėlio“ sąsajų. Tai visos tos sąsajos užsibaigia tuo, kad viskas vyksta Barselonose ir kelissyk minimos Užmirštų knygų kapinės. Visa kita- visiškai nesusiję.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s