2.30. Jose Saramago ,,Evangelija pagal Jėzų Kristų"


Ši knyga- tai savotiška Jėzaus gyvenimo interpretacija, kurią sukūrė rašytojas Jose Saramago. Religinių temų nesibaidau, netgi įdomu skaityti, kaip įpainiojami Biblijos personažai. Bet visgi manau, kad, prieš skaitant panašaus pobūdžio knygas, reikia nors kiek susipažinti su biblijine versija. Tokiu būdu skaitytojas žinos, kiek paimta iš jos,o kiek ne, nes visgi tai- grožinis kūrinys.

Pati pradžia skaitėsi sunkiai, lėtai. Nepasakyčiau, kad labai įtraukė ar buvo labai įdomu. Bet lūžis įvyko- antroji pusė knygos man pasirodė žymiai įdomesnė. Taip nutiko, mano nuomone, todėl, kad atsirado įdomių diskusijų, pašnekesių. Ypatingai patiko Jėzaus diskusijos su Piemeniu, kuriose išreiškiamos abejonės dėl Dievo gailestingumo ir gerumo. Yra ir daugiau pokalbių, kurie privertė susimąstyti, pagalvoti.

Taip pat, atsirado daugiau veikėjų, kad ir ta pati Marija Magdalietė- versijų grožinėse knygose ar filmuose apie ją esu skaičiusi/mačiusi/girdėjusi  ne vieną (na, kad ir toje pačioje J. Ivanauskaitės ,,Ragana ir lietus“), bet visos jos panašios. Einant į pabaigą, įvykių tempas greitėja, artėja kulminacija, kuri visiems gerai žinoma, tačiau, kuo toliau skaitant, tuo labiau nesuprantama jos reikšmė. Nejaugi nebuvo kito būdo paskleisti tikėjimą?

Ši Jėzaus gyvenimo versija atrodo daug žmogiškesnė ir paprastesnė nei tikroji. Nei jis, nei jo mama Marija ar Juozapas nėra pernelyg išaukštinami. Jie neišsiskiria iš aplinkinių, nėra be nuodėmės. Išlenda ir to laikmečio šeimos gyvenimo peripetijos, vyro ir žmonos, vaikų santykiai. Einant į pabaigą, randame Dievą- bet ne tokį, kokį įpratę matyti (na, bet nesiplėsiu, nes neskaičiusiems nebus tuomet įdomu).

Kas labiausiai įstrigo? Ateitis, kurią įvardijo Dievas ir sąrašas tų, kurie žus dėl to, kad tikėjo Dievu.. Ten kažkas nepaaiškinamo ir žiauraus.

Rekomenduoju.

Reklama

1 mintis apie “2.30. Jose Saramago ,,Evangelija pagal Jėzų Kristų"

  1. Na, kaip pati visiskai teisngai pastebejai, butina susipazinti su Biblija. Tuomet bus zymiai lengviau atskirti grudus nuo pelu, tikrus dalykus nuo pseudoreliginiu rasliavu, kuriu beje, yra pakakankamai. Nezinau nieko apie pacios tikejima, nei apie tai, kiek Dievas, Kristus yra svarbus tavo gyvenime, taciau, kiek suprantu, nesi tam abejinga, galima sakyti, ieskai… Na, kas iesko, tas randa 🙂 Sekmes atrasti Dieva tavo kasdienybeje 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.